Karel Fišer

Sezóna 2012

Celkově ujeto: 1568.05 km Průměrná rychlost: 17.48 km/h
Hodin v sedle: 90 h Maximální rychlost: 69.04 km/h
Maximální vzdálenost: 146 km Průměr maximální rychlosti: 53.61 km/h
Průměrná vzdálenost: 46.12 km Medián maximální rychlosti: 54.16 km/h
Medián vzdálenosti: 38.93 km Medián průměrné rychlosti: 18 km/h
Sezóna 2012 začala několika blátivými vyjížďkami, ale ta špína už ke kolu patří. Menší úraz ramene na sjezdu z Lysolajů do Dolní Šárky po červené jsem přežil, takže doufám, že letos to už bude ve zdraví. V průběhu dubna a května bylo opravdu překrásné počasí, takže pláště do sucha se mi letos hodně vyplatily. A pozor, v polovině května projíždím svůj letošní pětistý kilometr. Červen byl ve znamení marodění a přípravy do školy, což jsem si ale ke konci vynahradil. Rozlučka se spolubydlícími Lubošem a Radem dopadla v podstatě dobře, takže na sebe budeme určitě v dobrém vzpomínat. Červenec a začátek Srpna dal ještě několik vyjížděk po Praze a kolo jsem si vzal do Jindřichova Hradce. V polovině srpna jsem měl najeto 1000 km a na konci jsem se zůčastnil MTB závodu Malíkov Open a týden poté MTB maratonu od Cyklocampu Landštejn. Září přineslo slunečné počasí a splnění každoroční tradiční vyjížďky z JH do Prahy, tentokrát inspirované řekami Nežárka, Lužnice a Vltava. Bohužel se mi při této vyjížďce zlomil rám, takže dále jsem se musel spokojit s vypůjčeným starodávným kolem. Do příštího roku bych si přál, aby se reklamace brzy vyřešila a co nejdříve jsem se mohl zase projet na svém kole.
Datum: 31.12. Průměrná rychlost: 15 km/h
Vzdálenost: 17.42 km Maximální rychlost: 42 km/h
Poslední den v roce jsem vyjel na vypůjčeném kole na krátký okruh okolo Suchdola. Vyjel jsem ze Suchdola po cyklostezce A18, přes Starý Suchdol. Po zelené ve sjezdu jsem měl co dělat, hodně to tam klouzalo. Dál kousek po modré a z Únětic po polňačce na křižovatku u Úholiček. Po kraji Úholiček jsem projel po nově vybudované turistické stezce do Žalova, kde jsem v Roztokách nakoupil bublinky na silvestrovskou oslavu a vrátil se okolo vysílače, po modré a žluté do Suchdola. Počasí relativně perfektní, a tak i letošní poslední vyjížďka byla perfektní.
Datum: 18.10. Průměrná rychlost: 18 km/h
Vzdálenost: 60 km Maximální rychlost: 54 km/h
Prokopským a Radotínským údolím. Čtvrteční krásné slunečné odpoledne jsme vyrazili s kamarádem Ondrou od pražského Jiráskova mostu po náplavce do Braníka, přejeli Barandovský most a po cyklostezce A12 jsme se vydali okolo Dalejského potoka Prokopským údolím. Po A12 a modré jsme dojeli až k žst. Holyně, odkud jsme pokračovali už jen po modré dále přes Holyni do Slivence. Odtud po červené okolo mramorového lomu Cikánka a okolo Radotínského potoka až k Kalinovu mlýnu, kde jsme opět potkali modrou a pokračovali po ní přes Ořech, Řeporyje do Stodůlek. Už se začalo smrákat, tak jsme nasadili světla a po cyklostezce ŘE-HL okolo Motola na Bílou horu, odkud jsme pokračovali po 201 k Oboře Hvězda. Ondra mě zde opustil, a já jsem pokračoval přes Větrník, Vojenskou nemocnici, přes koleje na Bořislavku, odkud už jsem dojel po Evropské do Dejvic a běžně do Suchdola. Bohužel se mi vybila baterie v mobilu, takže GPS záznam je jen z poloviny cesty, ale jinak to byla perfektní podzimní vyjížďka, a měli jsme několikrát štěstí, že i když jsme odbočili ze značené trasy, vždycky jsme ji zase našli.
Datum: 17.10. Průměrná rychlost: 19 km/h
Vzdálenost: 10.12 km Maximální rychlost: 41 km/h
Do školy a zpět. Moje oblíbená trasa do školy ze Suchdola k Vltavě, okolo Vltavy, Papírenskou ulicí, Badeniho, přes Malostranskou na Malostranské náměstí a zpět.
Datum: 14.10. Průměrná rychlost: 19.76 km/h
Vzdálenost: 7.47 km Maximální rychlost: 42 km/h
Na nákup do Lidlu a zpět s terénní vložkou. Kratičká vyjížďka začala v pražském Suchdole, když jsem zjistil, že v neděli nemaj otevřeno ve včelce. Po silnici jsem zajel do Lidlu na kruháči mezi Horoměřicemi a Úněticemi, odkud jsem se vracel přes Únětice, ovšem hned na kraji jsem odbočil vpravo na pole, přešel po lávce přes Horoměřický potok, a lesem jsem prokličkoval na cyklostezku A18, po které jsem se vrátil do Suchdola.
Datum: 30.9. Průměrná rychlost: 17 km/h
Vzdálenost: 23.96 km Maximální rychlost: 43 km/h
Cestou ze Staňkova jsem vsadil na jistotu a vydal se po cyklostezce 322, před Smírčím vrchem odbočil doleva a U Baltské hajnice se napojil na zelenou směr Lásenice. Z Lásenice jsem se vydal po pravém břechu Nežárky přes Horní Lhotu, Dolní Žďár a po cyklo 32 přes Horní Žďár do Jindřichova Hradce. Zlaťák i já jsme celý výlet přežili a cestou domů už jsem se ani moc neztratil.
Datum: 29.9. Průměrná rychlost: 17 km/h
Vzdálenost: 36.7 km Maximální rychlost: 51 km/h
Vydal jsem se na zlaťákovi, svém sekundárním kole, na oslavu narozenin na Staňkov. Vyjel jsem z Jindřichova Hradce okolo Froku Schulz, kde jsem kvůli částečné prohibici nepořídil lahodný peprmintový likér, a pokračoval jsem po silnici přes Horní Pěnu do Malíkova nad Nežárkou a dále po cyklo 32 přes Novou Ves k Prokopskému kříži. Odtud po modré okolo rozcestníku Pod Homolkou. Po modré jsem chtěl dojet až na Staňkov, cestou jsem ale špatně odbočil a v lesích jsem se tak zamotal, že jsem objel Schillerův kámen a dorazil jsem až k Peršláku, odkud jsem se vrátil po zelené opět Pod Homolku, modrou už jsem raději nepokoušel a vydal se lesem okolo Lesovny V Dubovici na silnici od Lásenice, kousíček po žluté a po cyklo 322 k Hajnici v Zadním lese. Odtud už to znám velmi dobře, takže jsem zvolil lesní zkratku, napojil se na modrou a na Staňkov trochu rozladěn a opožděn dorazil. Nicméně oslava mi náladu napravila, takže nakonec bylo všechno v pořádku.
Datum: 9.9. Průměrná rychlost: 18.1 km/h
Vzdálenost: 130 km Maximální rychlost: 60 km/h
Na kole z JH do Prahy okolo řek, den druhý. S velkou bandou kamarádů jsme pokračovali ze Zvíkovského Podhradí opět po Vltavské cyklostezce přes Klučenice, Milešov, Krásnou Horu, Kamýk a Křepenice, kde jsme se z Vltavské odpojili. Začíná zde cyklostezka 301, kterou jsme projeli celou přes Čelinu, Prostřední Lhotu, kde jsme si dali oběd, Čím až do Buše. Zde se opět objevuje Vltavská cyklostezka, po které jsme pokračovali přes Slapy do Štěchovic. Za zmínku určitě stojí žlutá turistická stezka údolím Kocáby, která se zařezává hluboko do okolní krajiny. Část bandy se ze Štěchovic vydala na vlak do Benešova a my jsme pokračovali po silnici po levém břehu Vltavy přes Davli na Zbraslav, kde jsme přejeli na pravý břeh a pokračovali po cyklostezce A2 na Výtoň. Na levém břehu je pivovar Staropramen a proti němu malá hospůdka se zahrádkou, kde jsme si dali vítězné pivko, za každý den jedno, a rozjeli se každý sám. Akce to byla tradičně perfektní a doufám, že budu mít kolo brzy v pořádku, abychom mohli tuto každoroční tradici dodržet.
Datum: 8.9. Průměrná rychlost: 18.2 km/h
Vzdálenost: 146 km Maximální rychlost: 60 km/h
Na kole z JH do Prahy okolo řek, den první. Vyjeli jsme s velkou bandou kamarádů z Jindřichova Hradce s cílem dojet za dva dny zhruba okolo řek Nežárka, Lužnice a Vltava do Prahy. Nežárku jsme hned v Hradci opustili a vydali se přes Hatín na Jemčinu, kde jsme Nežárku opět potkali. Po levém břehu po turistických stezkách a silnici jsme dojeli do Veselí, kde jsme se podívali na soutok, a pokračovali okolo Lužnice. Ve vsi Vesce se mi stala nemilá věc. Zlomil se mi rám v části od ložiska u středu k patce. Počkali jsme na náhradní kolo a po asi hodinové pauze pokračovali dál. Přes Nedvědice, Rybovu Lhotu, Želeč, Čenkov a Dobřejice jsme dorazili ke Stádleckému řetězovému mostu přes Lužnici, a pokračovali dál těsně po levém břehu po modré do Dobronic u Bechyně. Tam byla červená příliš zarostlá kopřivami, tak jsme pokračovali po silnici Bechyně. Tam jsme si dali perfektní oběd a pokračovali opět po silnici do Týna nad Vltavou. Po cyklostezce 1017 jsme se dostali k velkolepému soutoku Lužnice a Vltavy a po červené pokračovali na Vltavskou cyklostezku. Po ní jsme pokračovali přes Albrechtice n.Vlt., Kluky, Záhoří, Oslov až do Zvíkovského Podhradí, kde jsme měli zařízený nocleh. Po vydatné špekáčkové a klobásové večeři jsme se uložili ve třech pokojích. Celkově jsme byli na cestě asi 13 a půl hodiny.
Datum: 1.9. Průměrná rychlost: 22.58 km/h
Vzdálenost: 56.16 km Maximální rychlost: 57.89 km/h
MTB maraton Cyklocamp Landštejn. Další sobota a další závod. S kamarády Lukášem, Míšou a Romčou jsme vyjeli z Cyklocampu ve Starém Městě pod Landštejnem vcelku rychle po silnici přes Dobrohoř. První výjezd terénem byl vlevo k hranicím a sjezd přímo po hranicích. Po české straně hranic jsme pokračovali lesem a přes Pengershof jsme zamířili do Rakouska. Přes rakouský Brunn jsme se vrátili zpět do Česka, přes Veclov po cyklostezne 1007 a lesem zpět k hranicím. Okolo rybníku Kačer a do Radschina, dále přes Reinberg-Dobersberg a po hranicích na sever. Před Starohuťským vrchem jsme si zajeli smyčku přímo po hranicím okolo potoka Braunaubach, nejvíce vyčerpávající pasáž závodu. Vrch jsme objeli a pokračovali lesy okolo vrchu Větrov, Gebhareckého rybníka a přes Filipov a Dobrotín zpět do Starého Města a do cyklocampu. Celý závod jsme se s několika kolegy vzájemně dojížděli, předjížděli, ujížděli a za chvíli zase dojížděli. Ve druhé půli jsem se dvakrát předjel s Romčou, který na konec lépe pošetřil síly a dojel tři minuty přede mnou. Závod se opět povedl, ikdyž se mi nejelo úplně skvěle, zajel jsem uspokojivý čas do dvou a půl hodiny.
Datum: 25.8. Průměrná rychlost: 22.07 km/h
Vzdálenost: 61.8 km Maximální rychlost: 61.37 km/h
MTB závod Malíkov Open. Po několika letech jsem opět zavítal na závodní čáru. Spolu s kamarády Lukášem a Míšou jsme vyjeli z Malíkova nad Nežárkou, hromadný start jsme pojali spíše přátelsky, nikam jsme se necpali, pomalejší jedince jsme předjeli pohodlně na cestě do Nové Vsi. Od silnice za Novou Vsí přišel první terén po modré, někteří v mokru kopec nevyjeli, a tak jsme opět předjížděli. V terénu jsem ještě předjel několik závodníků a po asfaltu na cyklo 32 až na Peršlák jsem jel sám. Odtud po signálce 1007 jsem dojel tři kolegy, kteří mi při nalévání pití na zastávce zase ujeli. Dál jsme jeli těsně okolo hranic lesem, k přechodu Grametten, kde už jsem tři kolegy zase zahlédl. Po 1008 do Artolče jsem je dojel a za Artolčem v lesích jsem jim ujel. Nikdo nebyl na dohled, ale přesto jsem jel co to šlo, tentokrát teda sám. Lesem jsem se dostal do Kláštera II, odkud vede modrá k Landštejnu. Sjezdu před Pomezím byl opravdu výživný, ale sjel jsem ho velmi rychle a dojel dalšího závodníka. Toho jsem stíhal celkem dlouho, po žluté i po silnici do Blata. Tam jsem si opět nechal naplnit lahev, a vyrazil jsem směrem Senotín. Ze Senotína po žluté jsem ho opět stíhal, přes Kunějovský vrch se mi ale hodně vzdálil. Po žluté jsem dorazil až ke Kačležskému rybníku, kde jsem ho na kopci viděl naposledy. Mě ještě kopec po modré čekal, takže jsem už neměl šanci ho dohnat. Neztrácel jsem ale náladu, a šlapal, co to šlo. Kvůli křeči zad v obasti bederní jsem trochu ubral a změnil posed. Po modré jsem pokračoval přes Hejlíček, odpojil se vpravo a dorazil na kopec nad Malíkovem. Po silnici jsem dojel do Malíkova, kde se ještě celá ves zdaleka objela a do cíle jsem dojel přes výsek okolo pole. Dorazil jsem ve slušném čase, celkem vysílen, ale se skvělým pocitem. Míša s Lukym dorazili deset minut po mně."
Datum: 22.8. Průměrná rychlost: 18.91 km/h
Vzdálenost: 62.53 km Maximální rychlost: 56.82 km/h
Trénink na Malíkov Open. Vyjeli jsme z Hradce do Malíkova nad Nežárkou po žluté přes Dolní Žďár. Dále už po trase závodu. Přes Novou Ves, po modré k Prokopskému kříži, po signálkách okolo hranic, okolo přechodu Grametten, do Artolče. Dále po polních a lesních cestách, kde jsme se od trasy závodu odpojili. Přes Klášter jsme dorazili do Blata, kde jsme si po vzoru závodu udělali občerstvení v místí hospodě, a pokračovali dále po trase přes Senotín a Kunějov. Ke Kačležskému rybníku jsme se dostali po silnici a dále pokračovali po žluté do Kačleh. Odtud po silnici do Hospříze a opět po žluté do Jindřiše. Přes městský les jsme se vrátili do Hradce. Už teď se těším na samotný závod, který bude ještě o něco drsnější.
Datum: 12.8. Průměrná rychlost: 18 km/h
Vzdálenost: 20 km Maximální rychlost: 45 km/h
Ze Včelnice. Vyjel jsem přes Nekrasín, po lesní cestě do Bednárce a polní cestou okolo kolejí přes Jarošov nad Nežárkou do Rodvínova, odkud jsem se po žluté vrátil do Jindřichova Hradce. Na to, že jsem jel po kalbě jsem jel celkem obstojně.
Datum: 9.8. Průměrná rychlost: 21 km/h
Vzdálenost: 28 km Maximální rychlost: 50 km/h
Do Včelnice. První vyjížďka po Jindřichohradecku byla samozřejmě na trase z Jindřichova Hradce do Nové Včelnice. Vyjel jsem po žluté přes Rodvínov a Matějovec k rybníku Holub. Po zpevněné lesní cestě jsem dojel do Kamenného Malíkova a odtud lesní cestou do Včelnice k Tebu. Rychlá perfektní vyjížďka neprozkoumanými cestami.
Datum: 7.8. Průměrná rychlost: 13.18 km/h
Vzdálenost: 34.14 km Maximální rychlost: 50.18 km/h
Na Vypich a Šáreckým údolím. Ze Suchdola jsme vyjeli s bývalým spolubydlícím Lubošem, po silnici, ale příliš nadšení jsme z toho nebyli a proto jsme ještě před Kauflandem v Podbabě odbočili nahoru do kopce k Matějovi a ulicí Na Pískách až na Evropskou. Tu jsme přejeli a zadem, ulicí Nad Bořislavkou, přejeli koleje a kousek po cyklo 201 pokračovali přes Veleslavín. Ulicí Na Petřinách a Ankarskou jsme dorazili ke Kauflandu na Vypichu, kde jsme si dali sváču. V Oboře Hvězda jsme si trochu zablbli a vyrazili po A157 až na žst Ruzyně. Zde jsme odbočili vlevo a polní cestou okolo retenční nádrže Jiviny podjeli Pražeský okruh, podívali se na jednu z ruzyňských ranvejí a zpět do Prahy. Okolo Evropské a po cestičce mezi poli jsme se dostali na žlutou, která nás dovedla ke Džbánu. Po červené přes Vokovice, Jenerálku jsme se s menším průzkumem v lese dostali až na Babu, odkud jsme sjeli do Dolní Šárky opět po červené. Nahoru do Lysolajů jsme jeli po modré a do Suchdola jsme přijeli zespoda ulicí Hluboká. Šárecká červená opět nezklamala a perfektně jsme si to užili. Nejlepší rozloučení s pražskou přírodou.
Datum: 3.8. Průměrná rychlost: 15.61 km/h
Vzdálenost: 74 km Maximální rychlost: 47.94 km/h
Koněprusy a noční návrat do Prahy. Vyjel jsem se sestrou Danou z Řevnic přes Zadní Třebáň a po zelené až do Litně. pokračovali jsme po silnici přes Měňany a před Koněprusy jsme odbočili na žlutou k jeskyni. Zvenku je vidět jen lom, takže jsme se moc nezdrželi a pokračovali po žluté ukrutným sjezdem do Havlíčkova mlýna. Zpět jsme zvolili opět silnici, tentokrát přes Koněprusy, Tobolku, Korno, Dolní Vlence do Bělče. Po cestě okolo Bělečského potoka do Zadní Třebáně a okolo kolejí do Řevnic. Dlouho jsem se nezdržel a vydal se rychle do Prahy. Pomalu se stmívalo, tak nebylo na co čekat. Vyrazil jsem po cyklotrase 3, což je perfektní cyklistická dálnice okolo Berounky přes Dobřichovice, Všenory do Radotína. Odtud jsem pokračoval po druhé cyklistické magistrále A1 až do Prahy. Cestou jsem potkal několik cyklistů, většinou neosvětlených (já jsem světla naštěstí měl). Určitě si tuhle trasu vychutnám někdy i za světla.
Datum: 18.7. Průměrná rychlost: 20.17 km/h
Vzdálenost: 15.66 km Maximální rychlost: 65.75 km/h
Do školy. Ze Suchdola jsem vyjel po silnici, po nábřeží a Papírenskou ulicí. Přes Sibiřské náměstí jsem pokračoval Bubenečskou, Čs. armády, Jaselskou a Pelléovou, přes přejezd do Badeniho ulice. Ulicí Pod Bruskou jsem pokořil velmi oblíbené schody a Valdštejnskou ulicí na Malostranské náměstí. Zpět jsem to bral stejně, až na to, že jsem v Podbabě odbočil do Lysolajů, kde jsem se zastavil na schůzi v Ekodomově. Přes Lysolaje jsem také dorazil do Suchdola. Nebylo to špatné, ale přírodou je to lepší.
Datum: 12.7. Průměrná rychlost: 19.32 km/h
Vzdálenost: 65.46 km Maximální rychlost: 54.31 km/h
Po panelech k Běchovicím. Ze Suchdola jsem vyjel po silnici do Dejvic, odkud jsme s kamarádem Jirkou vyjel přes Stromovku do Tróji. Po A2 jsme pokračovali okolo Vltavy do Libně a po A26 okolo potoka Rokytka přes Vysočany k Hořejšímu rybníku. Okolo Kyjského rybníka až do Běchovic jsme se promotali, povětšinou po A259. Dále po červené do Újezda nad Lesy, po polňačce do Kolodějů a opět po červené do Královic a Uhříněvsi. Do Prahy jsme dorazili po zelené přes Pitkovičky, Dobrou Vodu a Milíčov. Metrem z Hájů na Dejvickou a po tmě po silnici zpět do Suchdola. Po cestě jsme zmokli, klouzali po blátě i dupali po asfaltu. Jirka píchl (střípek v plášti) a vyzkoušeli jsme samoleící záplaty. Na první pohled super, tak uvidíme, jak dlouho vydrží.
Datum: 24.6. Průměrná rychlost: 15.71 km/h
Vzdálenost: 47.38 km Maximální rychlost: 63.34 km/h
Trénink na pravém břehu Vltavy. Vyjel jsem ze Suchdola k Vltavě a po A1 k mostu do Tróji. Sešli jsme se s kamarádem Ondrou a pokračovali nahoru po zelené. Na kopci jsme odbočili na A28 a po modré dolů k Vltavě, po břehu a stále po modré zase nahoru. Na čimické konečné jsme přesedlali na zelenou a pokračovali do Přemyšlení. Odtud po žluté dolů do Klecánek. Kousek podél Vltavy a zase nahoru, tentokrát po zelené. Nějak jsme se propletli lesem a dorazili na vyhlídku na zelené odbočce. Svačina, studánka a dále po zelené zpět do Přemyšlení. Po žluté přes Zdiby a Ďáblice do Kobylis. Dolů do Tróji opět po zelené, od mostu po A1 a domů do Suchdola. Krásná příroda, brutální kopce v pěkném terénu, co víc si přát. Břeh Vltavy jsme zdolali třikrát nahoru a třikrát dolů, pokaždé terénem.
Datum: 23.6. Průměrná rychlost: 17.07 km/h
Vzdálenost: 69.24 km Maximální rychlost: 60.76 km/h
Rozlučková vyjížďka přes Okoř, Kralupy a Nelahozeves. Protože se chystá konec semestru a mí spolubydlící Rado a Luboš se brzy odstěhují, vydali jsme se ještě s dalšími kamarády Jirkou, Káťou a Ondrou na celodenní výlet. Nezvykle velký peloton se vydal ze Suchdola přes Výhledy do Horoměřic, odkud pokračoval po červené přes Tuchoměřice, Okoř, Kralupy nad Vltavou do obce Nelahozeves, kde je krásný zámeček. Zde jsme se i naobědvali, velkým hitem byly plněné bramborové knedlíky, které, jak se nakonec ukázalo, již nezbyly na všechny. Po vydatném obědě jsme se vydali severně přes Hleďsebe 1. díl k nejbližšímu mostu přes vltavu. Pod obědem ztěžknutým Radem ale nevydržel plášť ve kterém se vyšoupala díra a následně ušla i duše. Vlak jel za 10 minut, takže nemělo smysl vymýšlet jiné řešení. Společně jsme Radovi pomohli na nedalekou stanici a pokračovali dál bez něj. Most jsme objevili a po modré kolem Vltavy se vydali zpět do Prahy. Na úrovni Nelahozevského zámečku, ovšem na druhém břehu, jsme se ve Vltavě vykoupali (voda byla celkem studená) a pokračovali dále po modré. V Kralupech nad Vltavou jsme se napojili na červenou a jeli po ní až do Řeže. Tam jsme přejeli most a po levém břechu dojeli do Roztoků. Po žluté vydupnout kopec do Suchdola, podívat se na vyhlídku a fofrem domů připravit grilovačku. Vyjížďka perfektní, až na Radův defekt to nemělo chybu. Díky všem, co se zůčastnili, za krásnou letní sobotu.
Datum: 21.6. Průměrná rychlost: 19.75 km/h
Vzdálenost: 79.95 km Maximální rychlost: 69.04 km/h
Ke Kladnu. Po měsíci spálové angíny, antibiotik a následné rekonvalescence jsem se s kamarádem Ondrou vydal na výlet okolo letiště ke Kladnu. Vyjel jsem ze Suchdola běžně po silnici přes Dejvice, Ořechovku, Malovanku na Strahov a dále už s Ondrou přes Ladronku a po cyklostezce A15 a 201 na Zličín. Pokračovali jsme po silnici přes Sobín, Břve, Červený Újezd, Svárov do Dolního Podkozí. Odtud po červené do Malé Kyšice a po modré až ke Kladnu. Z modré jsme odbočili a pokračovali po 0018, která dělá hezký cyklistický obchvat okolo Kladna. Přes Netřeby a Hřebeč jsme se dostali do Lidic, kde jsme shlédli velkolepý památník. Dále po zelené přes Makotřasy, Běloky do Středokluk, kde jsme se odpojili a přes Kněževes jsme dorazili do Tuchoměřic. Červenou stezku do Horoměřic jsme si nemohli nechat ujít. Pak už jsem dojel sám přes Výhledy do Suchdola. Počasí perfektní, trasa taky, takže po dlouhé době opravdu vydařená vyjížďka.
Datum: 21.5. Průměrná rychlost: 16.45 km/h
Vzdálenost: 26.64 km Maximální rychlost: 61.37 km/h
Okolo Šárky. Vyjeli jsme s kamarády Jiroušem a Ondrou z Dejvic Šáreckou ulicí, napojili se na červenou a pokračovali ke Džbánu. Po červené jsme projeli celý okruh přes Nebušice až k rozcestí nad Dolní Šárkou. Odtud po modré do Lysolajů a zadem do Suchdola. Krátká vyjížďka krásnou šáreckou krajinou, aspoň jsme po dlouhé době zase vyjeli společně.
Datum: 18.5. Průměrná rychlost: 18.64 km/h
Vzdálenost: 61.78 km Maximální rychlost: 50.66 km/h
Karlštejnské vodopády. Jel jsme do Řevnic odevzdat půjčené auto, tak jsem naložil kolo, a cestou domů jsem si naložil parádní vyjížďku přes Karlštejn. Z Řevnic jsem vyjel přes most v Zadní Třebáni, po silnici projel obcí Karlštejn a vzhledem k tomu, že většina cest na hrad je zakázaná pro cyklisty, vydal jsem se nahoru jednou z neznačených cest západně od Karlštejna. Tam jsem se mírně ztratil, ale opět jsem se našel a pokračoval po červené Cestou V. Náprstka, přes Bubovické vodopády k rozcestníku Bubová. Dále po modré přes Loděnici do Chrustenice, po silnici přes Nenačovice do Chrbiny, kde jsem se opět napojil na červenou, po které jsem pokračoval k Markovu mlýnu. Odtud po modré přes mlýny na Černém potoce do Unhoště. Posvačil jsem a po silničkách jsem jel přes Pavlov, Hostouň, Dobrovíz, Kněževes, Statenice, Černý Vůl a po hlavní do Suchdola. Vodopády byly opět krásné, mlýny zajímavé a konečně se mi podařilo objet letiště.
Datum: 11.5. Průměrná rychlost: 18.29 km/h
Vzdálenost: 38.91 km Maximální rychlost: 61.64 km/h
Na vyhlídku u Klecan. Vyjeli jsme se spolubydlícím Radoslavem po silnici na přívoz v Podbabě, dál okolo řeky po červené až do Klecánek. Po silnici nahoru do Klecan a na vyhlídku na zelené. Tam jsme se pokochali a přes Klecany jsme vyjeli po polní cestě do Zdibska (chtěli jsme po zelené, ale nějak to nevyšlo). Po hlavní do Zdib, po žluté na modrou a do Dolních Chabrů. Tam jsme trefili polní cestu a přes průmyslovou zónu a po kraji zástavby jsme se propletli nad botanickou zahradu. Na most u zoo už trefím a ve Stromovce jsme se rozdělili. Já jsem pokračoval na výstaviště, kde jsem vyzvedl přítelkyni Míšu a přes Letnou, Stromovku a Bubeneč jsem se vracel do Suchdola.
Datum: 8.5. Průměrná rychlost: 24.27 km/h
Vzdálenost: 10.23 km Maximální rychlost: 56.82 km/h
Do Stromovky na pivo. Spolubydlící mě umluvili na pivo, tak jsem zajel obyčejně po silnici k řece, okolo řeky po A1 jsem objel celou Stromovku a zezadu zajel na výstaviště, kde jsem nabral přítelkyni Míšu. Pěšky jsme prošli celou Stromovku a zase okolo řeky až k Hydrologickému ústavu (tento pěší úsek s pár pivama jsem neměřil). Na kole jsem už pak jen vyjel kopec do Suchdola.
Datum: 26.4. Průměrná rychlost: 15.19 km/h
Vzdálenost: 38.94 km Maximální rychlost: 56.3 km/h
Bohnické údolí a studánka Alenka. Krásné počasí mě nenechalo klidným, tak jsem hned odpoledne vyjel zas. ze Suchdola jsem vyjel přes žlutou, hned jsem ale uhnul a projel Sedlecké skály k přívozu v Sedlci. Je tam spousta schodů, takže na kolo nic moc. Přívoz jel za dlouho, tak jsem se vydal k přívozu v Podbabě. Přejel řeku a okolo řeky zpět. U přívozu v Sedlci jsem se napojil na modrou a nad Bohnickým údolím stoupal. Odbočka na vyhlídku byla krátká, ale vyhlídka nic moc. Na kraji bohnic jsem hned odbočil na polní cestu a přejel opět na modrou, pak polem a na konečnou v Čimicích. Odtud po zelené přes Dolní Chabry, Přemyšlení do Klecan. Tam jsem zelenou ztratil, tak jsem sjel k řece po silnici. Nedalo mi to ale, tak jsem od řeky do Klecan zase po zelené vystoupal. Zpět jsem se ztratil v lese a dorazil na zelenou vyhlídku. Paráda. Okolo studánky Alenky, kde jsem si nabral vodu, na silnici, a přes Husinec do Řeže. Přes most a okolo řeky do Roztoků a po žluté do Suchdola. Vyjížďka perfektní, ale v kopcích jsem se dost unavil a domu sotva dojel.
Datum: 26.4. Průměrná rychlost: 17.09 km/h
Vzdálenost: 25.41 km Maximální rychlost: 46.02 km/h
Okolo Horoměřic. Se spolubydlícím Radoslavem jsme vyjeli přes Lysolaje po modré, nad sjezdem do Dolní Šárky jsme ovšem uhli na červenou, a pokračovali do Nebušic. Dále po cyklo 0078 přes Přední Kopaninu, na rozcestí se žlutou a červenou. Po červené jsme pokračovali do Tuchoměřic. Po silnici (tuším že cyklo 8100) do Statenic a po modré až k Suchdolu. Výjezd do Starého Suchdola po žluté. Lehká dopolední vyjížďka se vyvedla, bylo fakt krásné počasí.
Datum: 19.4. Průměrná rychlost: 15.62 km/h
Vzdálenost: 28.07 km Maximální rychlost: 45.57 km/h
Výzvědná vyjížďka k mostu do Řeže. Po dlouhém rekonvalescenčním odpočinku jsem opět usedl do sedla a vyjel se spolubydlícím Lubošem. Vyrazili jsme ze Suchdola po žluté do Roztoků. Dále po zelené a tam, kde odbočuje pod koleje jsme pokračovali rovně stále kolem řeky. My jsme pod kolejemi projeli až o kus dál před chatovou osadou. Ve stanici Roztoky - Žalov jsme zpět přejeli koleje a těsně okolo řeky pokračovali. Až k technické budově v Podmoráni vede krásná asfaltka. Dále se musí okolo plotu a pokračovat těsně okolo řeky, nejdříve po pohodlné pěšině, později po hustě kamenitém břehu, až na nádraží v Řeži. Zde jsem zjistil defekt na vozidle (prasklý šroub držící kluzné pouzdro tlumiče). Rozhodli jsme se ale, že to dojedem. Po levém břehu tedy do Libčic nad Vltavou okolo kolejí, potom po asfaltu na kopec a po 0081 do Úholiček. Dále po 0082 a nakoupit do Roztoků. Přes kopec okolo vysílače k Únětickému potoku, kousek po modré (A50) a zespoda do Starého Suchdola. Vyjížďka byla pohodová, defekt nebude snad hrozný, jen musím koupit správný šroub.
Datum: 28.3. Průměrná rychlost: 16.48 km/h
Vzdálenost: 58.83 km Maximální rychlost: 57.89 km/h
S Káťou do Hlubočep. Ze Suchdola jsem se vydal přes Lysolaje na svůj oblíbený sjezd do Dolní Šárky po červené. Tentokrát jsem to opravdu nezvládl a v kotrmelcích jsem si narazil rameno a odřel loket. Po červené jsem pokračoval i do kopce, pak po silnici přes Hanspaulku, do Střešovic, kousek po 201, parkem nahoru do Břevnova, přes Ladronku, Kotlářku, Košíře, Smíchovské Nádraží, a dále po A1 do Braníka. S Káťou jsme se potkali na mostě přes Vltavu, pak zpět do Hlubočep. Tam mi Káťa profesionálně ošetřila rány a pokračovali jsme po A12 a A33 do Stodůlek. Skrz přírodní park Košíře - Motol opět na Kotlářku, Ladronku, přes oboru Hvězda po 201 zpět na Dejvickou. Pak už obyčejně domů do Suchdola. Vyjížďka pěkná, ne že by to za to naražený rameno stálo, ale projeli jsme se pěně.
Datum: 21.3. Průměrná rychlost: 19.06 km/h
Vzdálenost: 35.84 km Maximální rychlost: 51.63 km/h
Cyklostezkou po Praze. Vyjel jsem ze Suchdola zadem přes Lysolaje, po modré a červené na rozcestník V Pískách. Perfektní sjezd po modré přes Šárecký potok a výjezd do Dejvic. Podíval jsem se po červené na vyhlídku u zříceniny Baba. Pak jsem se potkal s Jiroušem, se kterým jsme přes Stromovku a Tróju vyjeli po cyklostezce A2. Přes Vysočany po A26, potom jsme se ztratili někde okolo A43 a dorazili na Skalku. Pak už jen metrem domů a k večeři palačinky.
Datum: 16.3. Průměrná rychlost: 19.83 km/h
Vzdálenost: 43.74 km Maximální rychlost: 59.01 km/h
Nad Trójou. Z Dejvic jsme s Jiroušem vyjeli skrz Stromovku, přes most pro pěší do Tróji a po zelené do Kobylis. Dále po žluté přes Ďáblice do Zdib. Po modré do Dolních Chabrů a po silnici do Čimic. Z konečné po žluté perfektním úzkým sjezdem mezi stromy k potoku a Drahanským údolím k Vltavě. Po červené zpět do Tróii a přes Stromovku a Letnou do Dejvic. Začíná krásné počasí a bahnité cesty vysychají. Po dlouhé době vyjížďka, po které nemusím mýt kolo.
Datum: 6.3. Průměrná rychlost: 14.5 km/h
Vzdálenost: 50.27 km Maximální rychlost: 49.5 km/h
Řevnice - Praha. Odpolední mrazivá vyjížďka plná lepivého bláta. Vyjel jsem z Řevnic přes Rovinu, Mořinku a Mořinu. Po modré k Dubu sedmi bratří a dál po červené přes Bubovické vodopády. Tam jsem musel kolo přenášet po schodech v lese, ale jinak pěkná podívaná. Udělal jsem si zkratku po silnici přes Bubovice a ze Špičatého vrchu jsem sjel po modré do Loděnice. Po lesní červené až pod Údersko, a po zelené ukrutný výšlap do Ptic. Před Chýní jsem se trochu ztratil v poli, dále po silnici Sobín, Zličín a už jen metrem domů.
Datum: 1.3. Průměrná rychlost: 13.19 km/h
Vzdálenost: 55.85 km Maximální rychlost: 55.03 km/h
První jarní vyjížďka. Vyjel jsem se spolubydlícím Lubošem, po modré z Lysolajů přes Housle. Po zelené do Horoměřic, pak po červené a žluté do Statenic. Tam se to zvrhlo a rozhodnutí jet na Okoř se nám stalo osudným. Čili po modré na Okoř, červené do Kralup, čínské nudle k obědu a po druhé straně řeky po červené zpět. V Řeži přes most a přes Úholičky, Únětice a po žluté domů do Suchdola. Bahna bylo požehnaně, ale k žádné újmě nedošlo.
Datum: 4.1. Průměrná rychlost: 15.33 km/h
Vzdálenost: 27.97 km Maximální rychlost: 53.57 km/h
Dnes jsem si vynahradil to včerejší píchnutí a zajel trasu, kterou jsem na včera plánoval. Sjezd do Dolní Šárky jsem tentokrát zvládl, pak po silnici přes Nebušice do Přední Kopaniny. Tam mě překvapil silný vítr, který jsem teda překonal a pokračoval pěkným sjezdíkem po žluté do Statenic, pak po modré do Únětic. Pak už jen Roztoky, nákup a po žluté domů do Suchdola.
Datum: 3.1. Průměrná rychlost: 14.42 km/h
Vzdálenost: 19.58 km Maximální rychlost: 42.43 km/h
Novoroční vyjížďka. Letos první a hned jsem píchnul. Vyjel jsem ze Suchdola pres Lysolaje a ve sjezdu do Dolní Šárky jsem prorazil zadní kolo. Pak pěšky do Podbaby, busem domů pro duši a pumpu, kolo opravit a hurá po silnici do Roztoků. Na Roztocké přibyl pěkný kus cyklostezky. Vrátil jsem se až za tmy, ale stálo to za to.

Mgr. Karel Fišer | Svatba | Programování | Počítače | Kolo | Kontakt