Karel Fišer

Sezóna 2014

Tuto sezónu jsem mimo běžných vyjížděk, dlouhých maratonů, závodů a výprav, které si zde zaznamenávám, také hodně jezdil do práce. Jedna cesta je asi 8 km dlouhá s nastoupanými 400 m. Vzhledem k tomu, že jsem jel do práce i zpět zhruba 130krát, najel jsem tak asi 2000km. Celkově tedy, i s cestami do práce a menším popojížděním po městě, jsem za tuto sezónu naměřil ujetých 4 463 km a 230 hodin strávených na kole.
Celkově ujeto: 2526.69 km Průměrná rychlost: 19.11 km/h
Hodin v sedle: 132 h Maximální rychlost: 65.2 km/h
Maximální vzdálenost: 132.84 km Průměr maximální rychlosti: 52.68 km/h
Průměrná vzdálenost: 66.49 km Medián maximální rychlosti: 53.24 km/h
Medián vzdálenosti: 56.46 km Medián průměrné rychlosti: 18.7 km/h
Zima roku 2014 byla velmi mírná, a tak se i v lednu dalo vyrazit krásně na kolo. I únor dal několik vyjížděk a začal jsem jezdit na kole i do práce. Ráno je sice ještě okolo nuly, ale hodina pohybu denně za to rozhodně stojí. Pvní půle března byla nadprůměrně teplá, a tak jsem jezdil do práce na kole každý den. Zajel jsem i několik odpoledních výletů a ke konci března navštívil veletrh For Bikes, kde jsem se poohlídnul po cyklistických novinkách a zakoupil láhev Pells. Duben byl ve znamení ježdění do práce, v druhé polovině došlo i na vyjížďky okolo Prahy. Podíval jsem se do Prokopského údolí i na Okoř. V květnu jsem navštívil hrady Křivoklát a Kokořín a podíval se i na zbraslavskou Šanci. V zadním kole prasklo pár drátů, a tak jsem pořídil nový ráfek s výpletem, také brzdové destičky a zadní plášť. V červnu jsem se podíval opět na Křivoklát v rámci celodenní vyjížďky a okolo Vltavy pak zajel nové obutí. V červenci jsem se zůčastnil Orientačního závodu MTB na Zvůli a užíval léto kratšími vyjížďkami na jihu Čech i v okolí Prahy. Dva srpnové víkendy jsem strávil celodenními maratony přes České středohoří a okolo Sázavy, což přineslo skvělé zážitky především ze zdolávání velkého převýšení a těžkých terénů. Na vyjížďce okolo Sázavy projíždím svůj letošní třítisící kilometr. Poslední víkend v srpnu jsem se zůčastnil po dlouhé době MTB závodu na Landštejně. V září jsem se byl podívat v Benátkách nad Jizerou, na Křivoklátsku a podnikl několik menších vyjížděk okolo Prahy. V říjnu jsem byl navštívit Singltrek pod Smrkem v Jizerských horách, velmi zábavné, uměle vytvořené, jednosměrné stezky tvořící obří zábavní park pro MTB nadšence. Také jsem viděl lom Velká Amerika, Karlštejn a oblíbené Bubovické vodopády. Na konec sezóny jsem si užil ještě několik vyjížděk na jihu a ve středu Čech. Tuto sezónu jsem najezdil na kole opravdu hodně, spíše delší vyjížďky a časté ježdění do práce. Celý víkend na kole nebyl výjimkou. Také jsem se zúčastnil dvou závodů, což by ale chtělo do příštího roku zlepšit.
Datum: 27.12. Průměrná rychlost: 20.91 km/h
Vzdálenost: 27.05 km Maximální rychlost: 48.85 km/h
Vánoční Praha. Letošní vánoce vůbec nenasněžilo a po svátcích se udělalo dokonce jasno. Počasí bylo tedy téměř slunečné, ale zato pořádně mrazivé. Já jsem sjel kolem trati, po cyklostezce 201 a po Miladě na Hradčanskou a Pod Kaštany do Stromovky. Tu jsem projel k plavebnímu kanálu a po A1 do Podbaby. Vyšlápl jsem Lysolajské údolí a Hlubokou a Sídlištní jsem přijel do Suchdola, přes Výhledy do Horoměřic a po zelené nad Truhlářku, odkud jsem pokračoval po červené přes Nebušice až ke Džbánu.
Datum: 13.12. Průměrná rychlost: 18.72 km/h
Vzdálenost: 78.61 km Maximální rychlost: 58.51 km/h
Loděnice. Krásný zimní, ale teplý den jsem si vyjel přes Oboru Hvězda po cyklostezce 201 na Zličín, a po silnici přes Červený Újezd do Unhoště. Odtud už jsem pokračoval čistě po turistických stezkách, nejdříve po modré okolo Černého potoka k Markovu mlýnu, po červené okolo potoka Loděnice přes Nenačovice až do Loděnice. Dal jsem si malou svačinku a pokračoval po zelené přes Chýnici do Choteče. Po červené jsem dojel ke Kalinovu mlýnu, odkud jsem se dojel podívat, jak to vypadá s rozvodněným potokem směrem po červené do Slivence. Stále omývá skálu, okolo které by měla vézt cesta. Brodit se mi nechtělo, a tak jsem se vrátil ke mlýnu a dojel po modré a cyklostetce 0013 na Luka, po cyklostezce ŘE-HL a A33 na Hvězdu a po 201 přes Petřiny domů. Rychlý výjezd z Prahy mi trochu ztížil silný protivítr, což jsem si ale vynahradil v perfektních terénech okolo potoků z Unhoště do Nenačovic. Teplota vzduchu přes 10 °C, skoro jasno a perfektní vyjížďka na kole. Co víc si může člověk v prosinci přát?
Datum: 17.11. Průměrná rychlost: 20.28 km/h
Vzdálenost: 71.72 km Maximální rychlost: 58.51 km/h
Z Roudnice. Koncert sester se vydařil a na druhý den jsem se vypravil zpět. Vyjel jsem z Roudnice nad Labem přes Bechlín, okolo odkalovacích nádrží u Dolních Beřkovic a po cyklostezce 2 okolo Labe a Vltavy do Zálezlic a přes Chlumín do Odoleny Vody. Tam jsem posvačil a přes Panenské Břežany, Klíčany, Klecany a po zelené do Čimic. Do Prahy jsem dorazil přes Tróju, Stromovku a po Evropské domů. Počasí horší, ale vyjížďka perfektní.
Datum: 16.11. Průměrná rychlost: 23.78 km/h
Vzdálenost: 59.13 km Maximální rychlost: 52.2 km/h
Do Roudnice na Tři sestry. Vydal jsem se z Prahy na kole na koncert Tří sester a Visacího zámku. Vyjel jsem přes Lysolaje, Horoměřice, po cyklostezce 0077 do Noutonic, 0080 do Holubic, po žluté do Otvovic a po červené přes Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves a Dvořákovou stezkou do Nových Ouholic. Po silnici 608 jsem jel přes Novou Ves do Vodochodů a přes Važkov a Kleneč do Roudnice nad Labem. Cesta dobrá, rychlá, počasí super.
Datum: 1.11. Průměrná rychlost: 18.37 km/h
Vzdálenost: 88.53 km Maximální rychlost: 55.82 km/h
Kralupy nad Vltavou. S Jiroušem a Adamem jsme se vypravili na vyjížďku přes Okoř a Kralupy. Jirouš přijel do Prahy trochu dříve, a tak jsme v rámci čekání zajeli menší okruh okolo Dejvic z nádraží Holešovice přes Stromovku do Podbaby, po cyklostezce X320 nahoru na Babu a po červené sjezd do Dolní Šárky. Tam Jirouš prorazil duši. Tu jsme vyměnili a vydali se zpět do Podbaby ji přifouknout. Poté opět po X320 nahoru, tentokrát až k Matějovi a zpět na Dejvickou, kde se připojil Adam. Výlet mohl začít, a tak jsme vyšlápli Šáreckou po cyklostezce 0078, po červené skoro k Matějovi a po modré sjezdem k Šáreckému potoku a výjezdem na Písky. Kousek po červené Nad Truhlářku, po zelené do Horoměřic, kde jsme se napojili na červenou, která nás odvedla přes Svatou Juliánu, sjezdem do Tuchoměřic a přes Číčovice na Okoř. Dali jsme si malou svačinu a pokračovali po červené přes Zákolany a Otvovice do Kralup nad Vltavou, kde jsme si dali dobrý a velmi levný oběd v restauraci Na Františku. Jirouš nás opustil a pokračoval po červené do Roudnice, my jsme se vydali také po červené, ale do Prahy po pravém břehu Vltavy. V Tróje jsme přejeli lávku do Stromovky a přes Bubeneč dojeli domů. Byla to vydařená podzimní vyjížďka, teplé suché počasí a odpoledne i slunce.
Datum: 28.10. Průměrná rychlost: 20.81 km/h
Vzdálenost: 43.29 km Maximální rychlost: 43.88 km/h
Klecany. Sváteční odpoledne jsem se jel projet přes Dejvice, Stromovku, přes lávku do Tróji a po zelené do Dolních Chabrů. Netrefil jsem správně odbočku na Čimice, a tak jsem dojel po silnici 608 až do Zdib a po žluté a zelené do Klecan. Po zelené jsem si také užil sjezd k Vltavě, okolo které jsem pokračoval po červené až do Řeže. Přejel jsem po mostě na levý břeh a okolo Vltavy dorazil do Roztoků. Odtud Velkým hájem do Suchdola, Sídlištní do Lysolajů a po modré do Dolní Šárky, můj oblíbený sjezd. Šáreckým údolím jsem projel po cyklostezce A17 a zezadu ulicí Na Krutci jsem dojel do Vokovic. Sice bylo slunečno, ale pěkná zima. Asi začnu nosit návleky.
Datum: 26.10. Průměrná rychlost: 16 km/h
Vzdálenost: 34.6 km Maximální rychlost: 48 km/h
Ze Staňkova. Cestou zpět jsme se vydali s Káťou a Jiroušem přes Rakouský Josefsthal na Peršlák, kam jsme bohužel nedojeli, protože jsme se opět ztratili těsně před hranicí. Zabloudili jsme až k nejsevernějšímu bodu Rakouska, museli přejít Červený a Koštěnický potok, abychom se napojili na zelenou turistickou stezku, která ovšem nebyla dobře značená, a tak jsme z ní zase sjeli na značený místní MTB okruh, za kterým jsme se rozdělili, a já jsem se vydal stejnou cestou po cyklostezkách 322 a 32 přes Novou Ves, Malíkov a Horní Pěnnou do Hradce.
Datum: 25.10. Průměrná rychlost: 20 km/h
Vzdálenost: 26.94 km Maximální rychlost: 42 km/h
Na Staňkov. Jako již obvykle jsem se vydal na podzimní párty na Staňkově na zlaťákovi. Vyjel jsem z Jindřichova Hradce přes Horní Pěnnou, Malíkov nad Nežárkou, po cyklostezce 32 přes Novou Ves k Dolnímu pstruhovému rybníku, po cyklostezce 322 pod Smírčí vrch a po modré na Staňkov. Pěkně jsem všechno trefil a dojel v perfektním čase.
Datum: 19.10. Průměrná rychlost: 15.37 km/h
Vzdálenost: 86.81 km Maximální rychlost: 61.67 km/h
Velká Amerika. Vydali jsme se s kolegy z práce Adamem a Honzou na nedělní celodenní projížďku. Z Prahy jsme vyrazili hned ráno přes Modřany po cyklostezce A2, přejeli novou lávku pod Pražským okruhem po cyklostezce A102 do Radotína, po cyklostezce A11 a po červené do Radotínského údolí. Radotínský potok byl ale solidně rozvodněn, a tak jsme byli nuceni ho přebrodit dříve, než jsme se dostali k lávce. Pak přenést kolo přes skály na druhém břehu a najít cestu, po které bychom dojeli ke Kalinovu mlýnu. Nakonec se podařilo a my jsme pokračovali po červené do Choteče. Po zelené jsme se dostali do Chýnice, kde naše teréní dobrodružství prozatím skončilo, protože jsme se vydali po cyklostezce 0013 do Mořiny. Po žluté jsme odbočili k lomu Velký Amerika, kde jsme si chvíli odpočinuli a nasvačili se abychom mohli okolo lomů Mexiko a Kanada sjet k Dubu sedmi bratří a v restauraci Pod Dračí Skálou se naobědvat. Honza nás opustil přímou cestou do Prahy a já s Adamem jsme se vyjeli podívat na hrad Karlštejn, kde jsme se dlouho nezdrželi a pokračovali po červené zpět okolo Dubu, Bubovických vodopádů, Doutnáče do Boubové. Odtud jsme zvolili silniční vratku do Prahy přes Bubovice, Trněný Újezd, Kuchař, Choteč a Ořech. Po modré okolo Řepory jsme dorazili do Stodůlek, odkud jsem dojel po Jeremiášově a Slánské na cyklostezku 201, která mě odvedla domů. Krásná podzimní vyjížďka se vším, co k ní patří, ať už chladné ranní počasí, odpolední jasné nebe, nebo rozbahněné a listím pokryté stezky.
Datum: 5.10. Průměrná rychlost: 16.54 km/h
Vzdálenost: 49.2 km Maximální rychlost: 38.03 km/h
Singltrek pod Smrkem. Konečně jsme se s kamarády rozhoupali a vyjeli se podívat na vyhlášený singltrek v Jizerských horách. Jedná se o uměle vytvořené úzké stezky pro horské kolo, výborně uzpůsobené k maximálnímu zážitku z jízdy. Dopoledne jsme se pro rozhýbání vydali na kratší jednodušší okruh Nástupní stezkou a Hřebenáčem s modrou obtížností, kde jsme museli předjíždět několik méně zdatných jedinců, dětí a rodin na výletě. Z úseku Hřebenáč - Mauer jsme odbočili na již zajímavější červený okruh Obora, který jsme si společně pěkně užili. Po Hřebenáči jsme dojeli zpět do centra, objednali si guláš, namazali svačinu a vydali se na odpolední velký okruh. Ten začíná opět zelenou stezkou Nástupní a pokračuje modročerveným Rapickým okruhem. Od Lomnického mostu jsme se přiblížili Asfaltovým traverzem, což je prudký výšlap po asfaltu, k černému okruhu Okolo Měděnce. Oukrop a Nadílku štěstí jsme zdolali společně, stezka je již techničtější a skoky pěkně vynáší. Před Weichichtem jsme se rozdělili, slabší povahy zvolili zkratku na Ludvíkovský traverz a já s Jiroušem jsme pokračovali Smuteční cestou k Libverdské straně, což je červený, velmi povedený sjezdový úsek, na kterém se užije spousta zábavy. To je pak vykompenzováno stoupáním v jeho druhé části a na začátku Ludvíkovského traverzu. Bystrou vodou ke Ztracenému potoku vede další úžasný sjezd, ze kterého jsme se dostali na Novoměstkou stranu a zpět k Lomnickému mostu a Rapickému okruhu, který jsme dojeli a po Nástupní jsme zakončili v centru. Naprosto nezapomenutelná vyjížďka se skvělými lidmi v krásné přírodě a neuvěřitelně propracovanými stezkami předčila moje očekávání.
Datum: 26.9. Průměrná rychlost: 18.47 km/h
Vzdálenost: 53.79 km Maximální rychlost: 49.76 km/h
Drahanské údolí a Řež. Z práce jsme vyjeli odpoledne s kolegou Adamem Italskou ulicí, po cyklostezce tunelem pod Vítkovem, na nábřeží a okolo Vltavy po cyklostezce A2 pod Libeňským mostem, Trójou a po červené k Drahanskému údolí. Tím jsme se vydali po žluté k Drahanskému mlýnu, do Dolních Chabrů, po zelené do Přemyšlení a po žluté krátkým výživným lesním sjezdem zpět k Vltavě. Do Řeže jsme dojeli po červené, přejeli jsme most a okolo železnice dojeli do Libčic nad Vltavou. Hned na kraji jsme ale odbočili do výjezdu na cyklostezku 0081, po které jsme pokračovali do Úholiček. Po cyklostezce 0082 a pak po polní cestě jsme dorazili do Únětic, kde jsme navštívili krásný pivovar, a dali si něco k snědku a luxusní pivko. Posílení jsme se ještě vydali po modré Tichým údolím do Roztoků a po silnici a cyklostezce A1 jsme dorazili do Prahy.
Datum: 21.9. Průměrná rychlost: 21.62 km/h
Vzdálenost: 89.42 km Maximální rychlost: 46.7 km/h
Křivoklátsko. Z Vokovic jsem vyjel po červené a zelené do Horoměřic, po červené do Tuchoměřic, po zelené do Středokluk, odkud jsem pokračoval po cyklostezce 0079 přes Peklov do Velkého Přítočna. Po cyklostezce 0018 jsem objel Kladno do Doks, lesní cestou přejel do Kamenných Žehrovic, po modré okolo Lánské oboře a po zelené ze Staré paseky přes Bratronice, Muňavu a okolo potoka Žlábek k Roučmídovu mlýnu. Po červené jsem dojel do Poteplí a po žluté pěknou lesní cestou do Unhoště. Přes Červený Újezd jsem následoval silniční cyklostezku 201, ze které jsem bohužel odbočil na Jeneč, a tak jsem do Prahy přijel přes Hostivice po hlavní. Užil jsem si luxusní vyjížďku po dešti, zejména při mírném sjezdu okolo Žlábku jsem si připomněl jak může být zábavné takové blátíčko.
Datum: 15.9. Průměrná rychlost: 18.27 km/h
Vzdálenost: 32.41 km Maximální rychlost: 46.7 km/h
Prokopské údolí. Po práci jsem s kolegou Adamem vyrazil z Pražského povstání k Vltavě, po cyklostezce A2 do Braníka, přes Barrandovský most a po cyklostezce A12 Prokopským a Dalejským údolím do Řeporyjí, po cyklostezce A123 na Luka, po cyklostezce ŘE-HL přes Motol, po X143, ŘE-HL a 201 přes oboru Hvězda a přes Petřiny do Vokovic. Pěkná odpolední odpočinková vyjížďka, akorát aby se člověk po práci protáhl.
Datum: 6.9. Průměrná rychlost: 23.01 km/h
Vzdálenost: 132.84 km Maximální rychlost: 51.69 km/h
Benátky nad Jizerou. Nejdříve bylo třeba projet Prahu. Vyjel jsem přes Stromovku do Tróji a po cyklostezce A2 pod Palmovku. Pokračoval jsem po A26 přes Vysočany na Černý most a po A0035 a A0034 do Zelenče. Po silnici přes Mstětice jsem dojel do Čelákovic, po žluté přejel Labe a napojil se na Svatém Václavu na červenou, po které jsem pokračoval přes Lysou nad Labem, Starou Lysou, Sojovice, Předměřice nad Jizerou, Benátky nad Jizerou a zpět po pravém břehu Jizery po cyklostezce 241 přes Skorkov a dále po zelené do Staré Boleslavy. Přejel jsem Labe do Brandýsa a po cyklostezce 8196 přes Popovice a Cvrčovice dorazil na červenou, po které jsem navštívil Jenštejn, historickou vesničku se zříceninou hradu v samém centru, a pokračoval přes Vinoř na žlutou do Satalic. Po cyklostezce A44 do Letňan, kde jsem zahlédl akrobatické letadlo předvádějící show na leteckém dni, a po cyklostezce A27 přes Bulovku a Holešovice zpět do Tróji, odkud jsem se přes Stromovku vrátil po Evropské domů. Pěkná vyjížďka, bohužel žádné kopce ani zajímavý terén. Okolo Jizery jsou celkem pěkné klidné lesy a dá se tudy jet velmi rychle.
Datum: 30.8. Průměrná rychlost: 21.91 km/h
Vzdálenost: 57.8 km Maximální rychlost: 58.51 km/h
Landštejn MTB maraton. Vydal jsem se na závody horských kol do Starého města pod Landštejnem. Počasí bylo vyhovující, mírně mrholilo, v lesích bylo vlhko, ale celkem teplo. Dalo se v pohodě jet v krátkém. Z cyklocampu jsem vyjížděl jako poslední, pozdržen nadrženci z krátké trati, která startovala zanedlouho po dlouhé, které jsem se účastnil. Na psychiku perfektní, člověk hned po startu předjede hodně lidí. Ve výjezdu za Starým městem se situace uklidnila a dále už se tolik nepředjíždělo. Do cíle jsem předjel jen několik závodníků, kteří se mnou vždy drželi nějakou dobu krok. Jeden mladík mě ke konci závodu předjel zpět. Pokračovali jsme okolo Kuní, sjezdem k Pstruhovci a Košťálkovem po cyklostezce 1007a. Jen chvíli, trasa totiž vedla spíše terénem. Projeli jsme lesem přes Kraví vrch a do Rakouska okolo vrchu Pyramide, ze kterého vedla krásná stezka borůvčím. Za Dürnhofem jsme se vrátili do Čech, projeli okolo Romavských rybníků a opět do Rakouska, jen na skok okolo Kalkberghäuser. Po hranicích okolo Starohuťského vrchu, Klášterským lesem do Kláštera a přes Zubří, Pomezí, Kammený vrch, Vítiněves, objet vodní nádrž Landštejn a po panelce rychle do cíle. Trasa závodu byla vybrána perfektně, užili jsme si sjezdy i výjezdy terénem, někdy i trochu tvrdším, jen občas jsme navštívili silnici. Výsledek byl uspokojující, zážitek perfektní.
Datum: 23.8. Průměrná rychlost: 18.67 km/h
Vzdálenost: 130.47 km Maximální rychlost: 59.08 km/h
Sázava. Sobotní chladnější den jsem strávil okolo Sázavy. Vyjel jsem z Prahy přes Zličín, po modré okolo Řepory přes Ořech, Kalinův mlýn až na Kulivou Horu, odkud jsem to s kopce kulil po zelené do Černošic, přejel Berounku a pokračoval po žluté přes Kazín na Cukrák, kde je od Berounky solidní výjezd. Z Cukráku do Jíloviště je po modré zase pěkný sjezd, za ním jsem odbočil přes zelenou opět na modrou přes Trnovou a luxusním sjezdem do Měchenic. Po silnici jsem dojel do Davle, přes Starý davelský most přejel Vltavu a vydal se po červené okolo sázavy. Do Pikovic vede dlážděná cesta velkými kameny přímo kolem řeky po pravém břehu. Bez kopců, ale drncá to. Pak jsem přejel na levý břeh a cesta se začíná zvedat. Vede především lesem, občas přijde až k řece, občas se jede vysoko v kopci. Často se musí kolo po schodech nebo strmých kořenech nést. Jsou zde četné vyhlídky na koryto řeky, která se zařezává hluboko do krajiny. Do Kamenného Přívozu je sjezd po silnici, most na pravý břeh a výšlap dále od řeky do Horních požárů. K Sázavě jsem se po červené opět dostal až sjezdem přes Dolní Požáry do Zbořeného Kostelce. Za Městečkem jsem Sázavu přejel do Čerčan a stále po červené zpět na pravý břeh do Čtyřkol, odkud jsem pokračoval až do Chocerad. Zde jsem červenou opustil a vydal se po modré na výšlap do Střimelic. Následovaly Zvánovice a po zelené Tehov, ze kterého je po modré lesem luxusní sjezd do Říčan. Přes Kolovraty a Dolní Měcholupy jsem dorazil do Prahy, značně vyčerpán. Byla to dlouhá vyjížďka terénem, často i těžkým.
Datum: 10.8. Průměrná rychlost: 17.43 km/h
Vzdálenost: 119.99 km Maximální rychlost: 65.2 km/h
České středohoří, den druhý. V neděli jsem se z Tisé vydal zpět do Prahy. Vyjel jsem po červené, ale brzy z ní odbočil a jel přes Malé Chvojno, Velké Chvojno, po zrekonstruované lesní cestě do Arnultovic a lesní cestou jsem sjel na zelenou a pokračoval přes Neznabohy, Chuderov, zajímavou Erbenovu vyhlídku, ze které je vidět Ústí jako na dlani, až jsem dojel do Ústí nad Labem. Přejel jsem Labe a vydal se opět na brutální výšlap po červené okolo Střekova, Nové Vsi, okolo vrcholu Vysoký Ostrý, přes Němčí, Lbín a hustým sjezdem do Litoměřic. Zde jsem se naobědval, přejel na levý břeh Labe a pokračoval přes Terezín po cyklostezce 6 do Brozan nad Ohří. Okolo Ohře jsem projel velmi těsně po červené do Budyně nad Ohří a po asfaltu už velmi jednoduše přes Vrbku, Martiněves, Radešín, Poštovice, Tmáň, Beřovice, Vítov, Zvoleněves, Koleč do Zákolan, kde jsem se nasvačil, objel Budeč po silnici přes Kováry a napojil se na červenou na Okoř. Odtud jsem vyjel do Noutonic, přes Lichoceves, Tuchoměřice a Přední Kopaninu, po cyklostezce 0078 a žluté jsem dojel do Prahy. Byl to podařený celovíkendový výlet, celkem náročný, hlavně díky absolvovaným výjezdům a sjezdům v Českém středohoří. Panuje zde ale nádherný klid, menší osídlenost a zajímavá přířoda.
Datum: 9.8. Průměrná rychlost: 18.56 km/h
Vzdálenost: 125.28 km Maximální rychlost: 60.85 km/h
České středohoří, den první. V sobotu jsem se ráno vypravil z Prahy na sever Čech okolo řeky a přes České středohoří až k hranicím s Německem. Vyjel jsem z Tróji okolo Vltavy po červené do Kralup nad Vltavou a dále přes Nelahozeves, Dvořákovou stezkou, kde je drsný výjezd, pěkná lesní cesta a luxusní sjezd do Nových Ouholic. Po červené jsem pokračoval přes Mlčechvosty do Jeviněvsi, kde jsem se odpojil a po silnici přes Černouček a Ctiněves objel Říp a dojel do Krabčic. Opět po červené jsem dojel do Roudnice, kde jsem přejel Labe na pravý břeh a po cyklostezce 2 dorazil do Křešic, kde končila pohodová vyjížďka labskou nížinou. Po silnici jsem se vydal přes Zahořany, Býčkovice, po červené do Třebušína, po zelené do Řepčic a výjezd na samý vrchol v Haslicích. Následoval rychlý sjezd po asfaltu přes Homoli a Lhotu u Panny, Byňov do Velkého Března, kde jsem přívozem překonal Labe a z Neštědic po zelené začal výjezd do Mašovic pod Vysokou. Pokračoval jsem přes Mírkov, Slavošov a po žluté jsem vyjel na Javory. Po zelené, která byla velmi špatně značená a vůbec nevedla po cestě, jsem sjel do Jílového a po zelené se vydal na prudký táhlý výjezd na Sněžník. Pak už jsem jen po červené sjel do Ostrova u Tisé, kde jsou pěkné horolezecké stěny. Pak už jen následovala koupačka, chlastačka a přespání ve spacáku pod širákem.
Datum: 27.7. Průměrná rychlost: 21.75 km/h
Vzdálenost: 89 km Maximální rychlost: 57.95 km/h
Velvary. Z Vokovic jsem vyjel po červené okolo Džbánu, po žluté okolo Vaníčkova pomníku a po cyklostezce 0078 do Přední Kopaniny. Po levém břehu Kopaninského potoka jsem se napojil na červenou a po té pokračoval přes Tuchoměřice, Okoř, Zákolany, až do Kralup nad Vltavou. V Kralupech jsem se přes Purkyňovo náměstí vyhnul elegantně Jarníkovým schodům a vydal se po zelené do Velvar. Zde jsem v místím milém krámku, kde mají v neděli otevřeno, opět doplnil tekutiny, posvačil a pokračoval polní cestou po levém břehu Bakovského potoka do Nadbína a dále po silnici do Hobšovic. Pak jsem se proplétal chvíli po asfaltu a chvíli po polní cestě přes Vítov, Drnov, Knovíz, Brandýsek do Buštěhradu, kde jsem se napojil na zelenou přes Lidice do Středokluk. Pak už jen přes Přední Kopaninu, po cyklostezce 0078 a A33 ke Džbánu.
Datum: 22.7. Průměrná rychlost: 21.69 km/h
Vzdálenost: 44.29 km Maximální rychlost: 50.23 km/h
Satalice, Ďáblice. Z práce jsem vyjel Italskou ulicí až na Žižkov, po cyklostezce 1 přes Vítkov ke Spojovací, tam jsem jedničku ztratil a pokračoval Českobrodskou, okolo Rokytky, skrz Přírodní park Smetanka. Tam jsem musel i s kolem přelézt zamčenou vysokou bránu a pokračoval jsem okolo Kyjského rybníka na Černý Most. Projel jsem se po střeše metra (cyklostezka A26), vyzvedl objednávku a pokračoval po cyklostezce A44 do Satalic. Do Vinoře jsem jel kousek po žluté, pak jsem bohužel uhnul na silnici. Naštěstí jsem narazil na cyklostezku 8100, která mě vedla do Čakovic. Kosteleckou ulicí jsem dojel do Ďáblic, pak po žluté do Kobylis a po zelené přes Čimický háj do Troji a po cyklostezkách přes Stromovku, Bubeneč, Flemingovo náměstí a po Evropské do Vokovic.
Datum: 17.7. Průměrná rychlost: 20.92 km/h
Vzdálenost: 73.33 km Maximální rychlost: 53.24 km/h
Vrané nad Vltavou. Z náměstí Míru jsme s kolegou Honzou vyjeli Francouzskou ulicí, okolo Gröbovky a podél Botiče železničním podjezdem po cyklostezce A23 k Hamerskému rybníku. Po cyklostezce A41 jsme dojeli na Jižní město, kde jsme u pivka čekali na dalšího člena výpravy, který bohužel nedorazil, a tak jsme pokračovali přes Milíčovský les do Újezda, po červené přes Průhonice, Kocandu až do Psár, odbočili jsme po žluté a po cyklostezce 19A do Libně. Po cyklostezce 8100 jsme pokračovali přes Zvoli a dlouhým táhlým sjezdem jsme dorazili do Vraného nad Vltavou, odkud vede po pravém břehu Vltavy pěkná asfaltka 8100 až na Zbraslav. Tam jsem Honzu opustil, přejel řeku a po A11 pokračoval přes Radotín, Zadní Kopaninu do Řeporyjí. Po silnici Jeremiášova a Slánská a po cyklostezce 201 přes Hvězdu a Petřiny jsem dojel za šera až do Vokovic. Rychlá pěkná vyjížďka okolo Prahy.
Datum: 13.7. Průměrná rychlost: 20.89 km/h
Vzdálenost: 54.69 km Maximální rychlost: 58.59 km/h
Komorník. Na druhý den jsem se po bujaré oslavě vydal ze Zvůle přes Mosty, po modré do Suchdola a po zelené přes Leštinu na Komorník, kde jsem navštívil Novotné. Právě se chystali na vyjížďku, a tak jsem jel přes Kunžak a Kaproun k Hamerskému rybníku, kde jsme se potkali, na bizoní farmě u Rožnova pokecali a já zas musel spěchat do Hradce. Po cyklostezce 1117 přes Klenovou, Senotín, po žluté do Kunějova, po cyklostezce 1241 okolo Kačležského rybníka, po žluté do Kačleh a po 1241 přes Hrutkov a Otín do Jindřichova Hradce. Perfektní vystřízlivění a rozhýbání po náročném závodě.
Datum: 12.7. Průměrná rychlost: 20.54 km/h
Vzdálenost: 106.96 km Maximální rychlost: 54.33 km/h
MTB Orienťák Zvůle. Ze Zvůle jsme s navigátorem Jiroušem a Bedřichem odstartovali po červené směr Terezím, kde jsme navštívili hned první kontrolu a urychleně pokračovali přes Český Rudolec po silnici přes Peníkov, Stoječín, Stálkov, projeli jsme lesní cestou nad rybníkem Pstruhovcem, přejeli jsme zelenou, modrou i červenou a napojili se na silnici do Blata. U Blata mají pěkný kopec a na něm vysílač, který jsme samozřejmě museli navštívit. Sjezd zpět už byl příjemnější a my jsme pokračovali po silnici přes Klenovou k červené, kde byla další kontrola. Cestou jsme pořádně zmokli. Přes Klenovou jsme se vrátili opět na rozcestí u Blata, kde jsme odbočili na Senotín, Hůrky, po kamenité cestě do Dobré Vody, kde jsme v lese trochu bloudili, ale kontrolu jsme našli a pokračovali dále do Senotína. Po silnici a okolo Velkého klikovského rybníka jsme dorazili do Lomů, kde byla za Horním lomským rybníkem další kontrola. Z lomů jsme se vydali přes Člunek po hlavní silnici ke Krvavému rybníku, který jsme objeli víceméně po koňské stezce a pokračovali jsme po červené ke Střížovické zastávce. Menší odbočka ke kontrole a zpět, do Střížovic, a po silnici směr Kunžak. Před Kunžakem je další pěkný vysílač, který jsme si nemohli nechat ujít. Také jsem zjistil, že špatná funkce přehazovačky je způsobena poškozeným lankem, a že už asi dlouho přehazovat nebudu. Z Kunžaku jsme pokračovali po silnici přes Suchdol, za kterým byla u rybníčka v poli další kontrola. Následoval krátký výjezd a mnohem delší sjezd po lesní asfaltce do Lipnice, s malou odbočkou k Vondrovu rybníku. Tady jsem klukům trochu ujel, ale finta s rukavičkou u silnice zafungovala, a tak jsme se zanedlouho zase sešli. Z Lipnice už jsme jen stíhali poslední minuty zbývající do konce časového limitu, a tak jsme valili po hlavní silnici přes Markvarec a Valtínov zpět na Zvůli. Závod to byl vynikající, též páté místo v kategorii mužských hlídek bylo zasloužené.
Datum: 22.6. Průměrná rychlost: 18.59 km/h
Vzdálenost: 42.27 km Maximální rychlost: 61.67 km/h
Řež. Z Vokovic jsem vyrazil přes Jenerálku, po červené přes Zlatnici, U Matěje, po X320 okolo Kauflandu v Podbabě, po A1 do Troji, po zelené na Velkou skálu, po cyklostezce A28 skrz Bohnice, přes pole a po modré sjezd k Drahanskému potoku. Po pravém břehu Vltavy jsem dojel do Řeže po červené, přejel most a po levém břechu zpět, přes Levý Hradec, Žalov, okolo Trojanova mlýna do Suchdola, přes Výhledy a okolo houslí po druhé straně údolí nad Truhlářku. Kousek jsem se vydal po červené, pak free ride lesem na žlutou na kraji Nebušic, po které jsem dojel zpět na Jenerálku.
Datum: 15.6. Průměrná rychlost: 17.93 km/h
Vzdálenost: 128.39 km Maximální rychlost: 60.25 km/h
Křivoklátsko. Z Prahy jsem se vydal nejrychlejší cestou přes Petřiny, Zličín, Sobín, po poli, protože jsem netrefil cestu, a po silnici přes Chýni do Úhonic, kde jsem se setkal s Dedym. Plán byl velkolepý, a tak jsme ihned společně vyrazili po červené přes Údersko do Malých Kyšic a dále do Dolního Bezděkova. Po žluté přes Lhotu k Lánské oboře a po červené do Lán, kde jsme si prohlédli park okolo Lánského zámečku. Z Lán jsme jeli po žluté k Pilskému rybníku a dále po zelené do Městečka u Křivoklátu. Po cyklostezce 303 jsme dojeli do Roztoků, kde jsme si dali perfektní svačinku v jednotě a pokračovali po červené přes Hudlice do Lísku a po silnici přes Zdejcinu do Berouna. Z Berouna jsem pokračoval již sám po modré do Lhotky u Berouna a po zelené Pod Chrbinu a luxusním sjezdem Pod Údersko. Po červené jsem dojel k Myslivně v Dolním Podkozí a po silnici přes Svárov, Jeneč a Hostivice do Prahy. Náročná dlouhá vyjížďka krásnou přírodou.
Datum: 25.5. Průměrná rychlost: 19.62 km/h
Vzdálenost: 96.18 km Maximální rychlost: 50.23 km/h
Nad Kladnem. Nedělní odpoledne jsem se vydal z Prahy od Aritmy okolo Džbánu po červené, po žluté okolo Vaníčkova pomníku, po cyklostezce 0078 přes Přední Kopaninu, po silnici přes Tuchoměřice, Kněževes, Středokluky, Běloky a po cyklostezce do Peklova. Projel jsem Kladnem do Ostrovce, napojil se na žlutou, nabral vodu v Týneckém prameni a pokračoval okolo Hornického skanzenu Mayrau na Vinořickou horu. Zde jsem v pěkném sjezdu žlutou ztratil a vyjel jsem v Třebichovicích, odkud jsem jel polní cestou na Libušín. Po zelené Na Roviny a po žluté do Smečna, okolo muzea vojenské techniky do Kačic, odkud jsem pokračoval po červené do Srb, po zelené opět Na Roviny a po žluté přes Svatý Jakub zpět do Kladna. Menší zastávka na nákup a už jsem to hnal přes Dolany, Hostouň, Dobrovíz, Kněževes a přední Kopaninu zpět do Prahy. Za Kladnem je k užití lehký terén, zajímavé sjezdy i výživné výjezdy, k tomu rychlé cyklostezky na všechny strany od Kladna.
Datum: 10.5. Průměrná rychlost: 15.6 km/h
Vzdálenost: 82.39 km Maximální rychlost: 53.85 km/h
Kokořín. Z Roudnice nad Labem jsme vyrazili s Káťou a Jiroušem po pravém břehu Labe lesní cestou přes Kyškovice a Brzánky. Cesta se však změnila v neprostupný, rákosem a kopřivou zarostlý břeh, a tak jsme zvolili únik po kraji brambového pole na silnici do Štětí. Nabuzeni svěděním lýtek ošlehaných kopřivami jsme šlapali po žluté přes Stračí, Mariánskou a Hraběcí kapli, dále po modré do Tupadel, po zelené na rozcestí Království, po modré přes rozrytou paseku, zajímavým sjezdem a táhlým výjezdem s pauzičkou na bývalé tvrzi Starém zámku, přes Vidim, okolo skály s hadem, až do Šemanovického dolu, který jsme projeli po žluté. Od Truskavenského dolu jsme projeli po modré Kokořínem až na hrad a zase zpět, abychom si mohli na chvilku sednout na jedno malé a velkou sladkou malinovku. Cestu zpět jsme zvolili co nejrychlejší po silnici přes Janovu Ves, Vysokou, Střednici a Strážnici, Vehlovice, po lávce pro pěší přes Labe a po labské cyklostezce 2 po levém břehu přes Horní Počaply, Hněvice, okolo Račického kanálu zpět do Roudnice, kde jsme si večer ogrilovali dobroty, načli berounského Medvěda a Velkopopovického Kozla. Vyjížďku, narozdíl od grilování, jsme zvládli za sucha, takže na pohodu, a dobroty z grilu jsme dodělali na pánvy.
Datum: 9.5. Průměrná rychlost: 20.87 km/h
Vzdálenost: 53.15 km Maximální rychlost: 53.24 km/h
Šance. Páteční odpoledne jsem nevydržel v práci a vydal se z náměstí Míru po cyklostezce A410 přes Folimanku a po A23 na Výtoň. Okolo Vltavy jsem dojel po A2 přes Braník do Modřan a po A21 Modřanskou roklí před Libuš, polní cestou do Cholupic, po silnici na Točnou a po žluté jsem vyjel na Šanci. Malá svačinka a už jsem sjížděl perfektní Keltskou stezku po žluté. Přejel jsem po mostě Vltavu, po červené projel Zbraslav a po lávce přejel Berounku do Radotína, odkud jsem se po cyklostezce A1 začal vracet do Prahy. Někde poblíž soutoku jsem zahlédl v řece labuť s mladými a při krátké zastávce se objevila dokonce nutrie. Pokračoval jsem po A1 do Velké Chuchle, kde jsem odbočil po cyklostezce A112 do Chuchelského háje, který jsem projel po žluté do Malé Chuchle a po A111 a A1 jsem dojel až na Smíchov, odkud jsem přes Strahov, Ladronku a Petřiny dojel domů. Nejspíš ve sjezdu ze Šance mi prasknul druhý drát v zadním kole, budu to muset co nejdříve vyřešit.
Datum: 1.5. Průměrná rychlost: 17.91 km/h
Vzdálenost: 100.46 km Maximální rychlost: 54.82 km/h
Křivoklát. Vyjel jsem před polednem z Prahy po cyklostezce A16 přes Divokou Šárku a Ruzyni do Hostivic. Po cyklostezce 201 jsem jel z Litovic před Červený Újezd. Povrch je zde kamenitý a v podstatě se tudy nedá kloudně projet. Doufám, že to není výsledný stav cyklostezky. Dále jsem zvolil silnici do Ptic, kde už začala správná vyjížďka. Kousek jsem sledoval zelenou trasu, kterou jsem ale hned u odpočívadla opustil, krásně sjel lesem po modré a napojil se na červenou, po které jsem dojel do Malých Kyšic. Po modré jsem pokračoval do Nižboru, kde jsem zjistil, že mají místní potraviny zavřeno a začal jsem se trápit hlady při cestě po červené do Roztoků u Křivoklátu. Zde naštěstí potraviny otevřeno měly, a tak jsem doplnil síly a vydal se po žluté na hrad Křivoklát. Odtud jsem pokračoval po červené přes Písky, Klíčavu, kde je pěkný lesní sjezd a následuje brutální táhlý výjezd. Po červené jsem dorazil až k Lánské oboře, po zelené do Bratronic, a protože přišla bouřka a přívalový déšť, vydal jsem se co nejrychleji po silnici 201 přes Horní Bezděkov, Unhošť, Jeneč a Hostivice zpět do Prahy. Až na propršený návrat velmi pěkná projížďka.
Datum: 30.4. Průměrná rychlost: 17.35 km/h
Vzdálenost: 21.72 km Maximální rychlost: 47.97 km/h
Přírodní park Housle. Od Aritmy jsem se vydal po červené ke hrázi Džbánu a dále okolo koupaliště až do Nebušic. Po Tuchoměřické ulici jsem vyjel z Nebušic, Na Mlýnici odbočil a polní (ne)cestou dorazil ke Svaté Juliáně. Po červené jsem dorazil do Horoměřic a začal se vracet po zelené. Z té jsem hned odbočil po modré do přírodního parku Housle, projel Lysolaji, ulicí Sportovců vyjel na polňačku, přejel červenou a po modré sjel do Šáreckého údolí. Kousek jsem sledoval cyklostezku A17 a od Kalinovy mlýna vystoupal lesní cestou na Zlatnici. Rychlá vyjížďka poblíž Prahy, která se hodí na protežení po práci.
Datum: 20.4. Průměrná rychlost: 18.53 km/h
Vzdálenost: 38.89 km Maximální rychlost: 52.72 km/h
Nad Prokopským údolím. Nedělní vyjížďku jsem započal návštěvou sestry na Smíchově, kam jsem dojel přes Petřiny, Hvězdu a Ladronku. Ze Smíchova jsem vyrazil do kopce ke hřbitovu na Malvazinkách, sjel jsem lesem Na Farkáně, přejel Radlickou ulici a pokračoval do kopce železničním podjezdem, přes pole na Děvín a po úbočí Prokopského údolí na žlutou, po které jsem objel hradiště Butovice. Zanedlouho jsem narazil na zelenou, po které jsem sjel do údolí a dále až na Řeporyjské náměstí. Tentokrát správně po modré okolo středověkého městečka Řepora na stanici metra Stodůlky, odkud jsem pokračoval po cyklostezce ŘE-HL přes Řepy, okolo Motola a po cyklostezce 201 přes Hvězdu domů. Prokopské údolí má své kouzlo, tím spíš, když se do něj shlíží z hrany skal.
Datum: 19.4. Průměrná rychlost: 19.32 km/h
Vzdálenost: 55.12 km Maximální rychlost: 60.85 km/h
Okoř. Sobotní krásné odpoledne jsem využil k vyjížďce do přírody. Vyrazil jsem z Prahy Vokovic okolo Džbánu, po žluté k Vaníčkovu pomníku, po cyklostezce 0078 přes Přední Kopaninu a po žluté přes Svatou Juliánu a perfektním mírným lesním sjezdem do Statenic. Na Okoř jsem pokračoval po modré, kterou jsem za Okoří ztratil a do Libochoviček dorazil po silnici. Z Libochoviček vede nově značená žlutá turistická trasa přes Dřetovice, Brodský Mlýn, okolo Týneckého potoka, přes Koleč, Týnec a Mozolín do Zákolan. Nová stezka je pěkně značená a vede zajímavým prostředím. Ze Zákolan do Otvovic jsem využil známou červenou, pak jsem odbočil na žlutou a pokračoval přes Holubice a Kozinec do Turska. Po cyklostezce 0082 jsem přijel přes Úholičky na křižovatku s hlavní silnicí Roztoků, polní cestou jsem se dostal do Únětic, po modré dojel Pod Alšovu Vyhlídku, po zelené výjezd na Kozí hřbety, po cyklostezce A18 do Horoměřic, a po cyklostezce 0077 až na hlavní ulici Horoměřická, po které jsem dojel až domů. Kvalitní odpolední vyjížďka v pěkném počasí. Co víc si přát?
Datum: 17.4. Průměrná rychlost: 21.42 km/h
Vzdálenost: 28.54 km Maximální rychlost: 54.33 km/h
Prokopským údolím na Zličín. Tak jako každý den jsem se vypravil ráno do práce, cestou zpět jsem si ale udělal menší výlet. Z náměstí Míru jsem se vydal k patě Nuselského mostu a po cyklostezce vedoucí pod ním skrz Folimanku a dále po A23 jsem dojel na Výtoň, po železničním mostě přejel Vltavu a po A1 přes Zlíchov dojel do Prokopského údolí. Po cyklostezce A12 jsem projel údolí, kolem Holyňské zastávky a Dalejského potoka, přes Řeporyjské náměstí až k hlavní silnici, podle které je do Stodůlek vybudována nová cyklostezka s podjezdy. Zastavil jsem se na nákup v Obchodním centru Zličín, přejel R5 a napojil se na cyklostezku 201, po které jsem pokračoval přes Řepy, Oboru Hvězda, Petřiny až na Veleslavín. Prokopské údolí nabízí krásnou přírodu a rozmanitý terén s asfaltovým i kamenitým povrchem. Zajímavá vyjížďka v blízkosti Prahy.
Datum: 14.3. Průměrná rychlost: 21.72 km/h
Vzdálenost: 76.36 km Maximální rychlost: 55.32 km/h
Labská cyklostezka okolo Brandýsa. Z Prahy, z Náměstí Míru jsem vyjel Vinohradskou ulicí po cyklostezce A24, přes Vozovnu Strašnice a po cyklostezce A232 a A230 Černokosteleckou. Projel jsem Štěrboholy do Dolních Počernic odkud jsem pokračoval po žluté, modré a zelené přes Klánovické lesy. Z Klánovic jsem jel po silnici přes Šestajovice, Zeleneč, Mstětice do Lázní Toušeň. Odtud jsem jel okolo Labe po cyklostezce 0019 přes Brandýs nad Labem do Kostelce nad Labem nudných 14 km. Dál už jsem nevydržel a začal se vracet po silnici přes Polerady, Brázdim, po červené do Čakovic a po cyklostezce A280 přes Ďáblice do Kobylis. Vyjížďku jsem zakončil perfektním sjezdem po zelené do Troji, přejel jsem Trojskou lávku a skrz Stromovku jsem se dostal k Bubenečskému nádraží, kde jsem si dal v nádražce výbornou dršťkovou polévku. Cyklostezka okolo Labe byla opravdu nudná, samý asfalt a ani malý kopeček. Pár sjezdů i výjezdů jsem si ale cestou užil, ale hlavně jsem si užil krásné, téměř letní počasí.
Datum: 9.3. Průměrná rychlost: 18.05 km/h
Vzdálenost: 48.42 km Maximální rychlost: 48.4 km/h
Nedělní vyjížďka do Modřan. Po cyklostezce 201 jsem vyrazil z Vokovic přes Veleslavín, skrz Oboru hvězda, po silnici jsem projel Motol a ulicí Nad Hliníkem vyjel kopec do Stodůlek, ty jsem projel po cyklostezce A33, ŘE-HL a A123 do Řeporyjí, kde jsem se napojil na modrou. Po té jsem pokračoval přes Ořech ke Kalinovu mlýnu, odkud vede lesem krásná kamenitá stezka do Třebotova. Kulivou horu jsem jen objel a po červené jsem pokračoval přes Šulavu, Radotín, přejel Berounku a stále po červené okolo hřbitova dorazil na Zbraslav. Po mostě jsem přejel Vltavu a udělal si ještě kolečko přes Hradiště nad Zbraslaví. Okolo Vltavy jsem zajel ještě kus proti proudu po červené, prudkými serpentýnami po modré jsem vytáhl kolo většinou pěšky do prudkého kopce po skalnatém podloží. Kopec ustal a já pokračoval po modré přes Lhotu až na rozcestí před Hradištěm odkud jsem sjel perfektní sjezd po zelené zpět do Zbraslavi. Odtud okolo Vltavy po cyklostezce A2 na Nádraží Modřany. Perfektní vyjížďka i počasí. Jen mi trochu došla energie a také jsem si cestou zapíchl trn do pláště. Domů jsem ale v pohodě dojel.
Datum: 26.2. Průměrná rychlost: 16.78 km/h
Vzdálenost: 17.7 km Maximální rychlost: 45 km/h
Do práce. Od konce února se vydávám pravidelně do centra Prahy do práce na kole. Od Nádraží Veleslavín jezdívám okolo Evropské po chodníkové cyklostezce A160, na Bořislavce odbočím a pokračuji ulicemi U Dejvického rybníčku, Na Ořechovce, Cukrovarnická po cyklostezce 201, přes Patočkovu, projedu malý park a Keplerovou okolo bývalého hřbitova hradčanské dělostřelecké posádky po cyklostezce X32 dorazím na Pohořelec. Přes Strahovské nádvoří se opět napojím na X32 a okolo Strahovské a Lobkovické zahrady projedu Petřínské sady do Újezda. Po cyklostezce 7 po Mostě Legií okolo Národního divadla přejedu Vltavu a ulicemi Na Struze, Pštrossova, Opatovická, Křemencova a Myslíkova dorazím na Karlovo náměstí, odkud Žitnou a Anglickou dojedu na náměstí Míru. Z práce jezdívám velmi podobně, ikdyž občas si cestu mírně pozměním. Cesta není náročná, časově vychází stejně jako MHD. Dojíždění do práce na kole má blahodárné účinky na psychiku, fyzičku, je ve společnosti obecně velmi dobře přijímáno a je mimo jiné také velmi levné.
Datum: 23.2. Průměrná rychlost: 12 km/h
Vzdálenost: 7.8 km Maximální rychlost: 38 km/h
Okolo Džbánu. Z Vokovic jsem sjel po silnici k Jenerálce a pokračoval po červené perfektním lesním terénem se schody a strmými výjezdy k Aritmě. Od Aritmy jsem se opět jel přesvědčit, že není žádná prostupná cesta okolo kempu a koupaliště, kde jsem se navíc málem stal obětí paintballových přestřelek. Sjezd dolů ke hrázi Džbánu jsem sjel opět po červené a do Vokovic jsem se vrátil po druhém břehu.
Datum: 19.1. Průměrná rychlost: 16.76 km/h
Vzdálenost: 53.15 km Maximální rychlost: 44.74 km/h
Evženovo údolí a Stráž. Se Zelím jsme vyrazili za celkem teplého lednového počasí z Jindřichova Hradce po červené přes Děbolín a Svatou Barboru na Holnou, po zelené jsme projeli celé Evženovo údolí a po žluté se vydali na Jemčinu. Odtud po červené přes Šimanov do Stráže nad Nežárkou, kde se před městem projíždí krásný technický úsek okolo Nežárky. Tam Zelí roztrhl řetěz. Naštěstí oba vozíme nýtovačku, a tak jsme defekt rychle opravili a pokračovali. Ve Stráži jsme se posilnili a vydali se po žluté směr Lásenice. Rychle padla tma a v lese už bylo pramálo vidět. Když jsme projížděli okolo kempu U Skalníků, asi potřetí jsme ztratili žlutou. Turistickou stezku jsme tedy vzdali a do Lásenice se vydali po hlavní. Nebylo to nic příjemného, a tak jsme se v Horní Lhotě opět napojili na žlutou a dojeli po ní až do Jindřichova Hradce. Krásný začátek nového roku.

Mgr. Karel Fišer | Svatba | Programování | Počítače | Kolo | Kontakt