Karel Fišer

Sezóna 2013

Celkově ujeto: 1221 km Průměrná rychlost: 17.47 km/h
Hodin v sedle: 70 h Maximální rychlost: 63.39 km/h
Maximální vzdálenost: 119.81 km Průměr maximální rychlosti: 49.27 km/h
Průměrná vzdálenost: 41.16 km Medián maximální rychlosti: 48 km/h
Medián vzdálenosti: 39 km Medián průměrné rychlosti: 17.52 km/h
Sezóna 2013 začala hromadou sněhu. Konečně jsem si vyřídil reklamaci kola, vyměnil řetěz, a tak jsem se plně připravil, až sníh sleze, a my zase vyrazíme na kola. V rámci zimní přípravy jsem začátkem února vyrazil na běžky do Jizerských hor. Březen a začátek dubna byl velmi chladný až mrazivý, takže jsem vyjel jen na pár vyjížděk, spíše z nedočkavosti. Květen dal jen pár vyjížďek a v červnu byly zprvu povodně a pak zase extrémní vedra. Pro příliš mnoho práce jsem se na kolo dostal taky jen párkrát. Červenec v Jižních Čechách byl ve znamení práce na diplomce, a tak jsem se na kolo dostal jen málo kvůli odreagování. Také jsem měl angínu, ikdyž krátkou, s antibiotiky jsem výlety nepodnikal. Začátek srpna dal hned několik vyjížděk, především na trase Nová Včelnice - Jindřichův Hradec, ale čas byl i užít si trochu terénu. Září bylo ve znamení zakončení školy a hledání práce a bydlení, na kolo jsem se tedy dostal jen na jednu větší vyjížďku. Od října jsem měl opět kolo v Praze a tak jsem zkoumal nové prostředí, jak jinak než ze sedla. Podzimní vyjížďky byly jedna výživnější než druhá. V říjnu jsem objel letiště a vydal se do Kladna na závod seriálu Virtual Cup. V listopadu jsem se vydal do Berouna k Dedymu na kolaudačku, samozřejmě na kole, a sezónu zakončil orienťákem Jack Fernet. Vánoce byly extrémně teplé, padaly desetileté teplotní rekordy, a tak jsem se také vydal na menší výlet po jižních čechách. V této sezóně jsem toho přiliš nenajezdil, byla spíše ve znamení dokončení studia a hledání bydlení a práce. Vše se podařilo a tak se těším na sezónu 2014, že zbyde na kolo více času.
Datum: 29.12. Průměrná rychlost: 16.48 km/h
Vzdálenost: 25.11 km Maximální rychlost: 44.31 km/h
Přes Matějovec do Hradce. Ze Včelnice jsem na druhý den vyrazil brzy odpoledne, za slunného počasí, okolo Teba přes pole a Kašparův vrch do Kamenného Malíkova. Po lesní cyklostezce jsem se dostal na zelenou, okolo rybníka Holub a po žluté okolo Stříbrných rybníků, přes Matějovec, Rodvínov, za kterým jsem ze žluté uhnul a pokračoval přes Kanclov do Jindřichova Hradce.
Datum: 28.12. Průměrná rychlost: 20.98 km/h
Vzdálenost: 27.45 km Maximální rychlost: 43.88 km/h
Přes Barboru do Studnic. Vyrazil jsem z Jindřichova Hradce po červené přes letiště, Děbolín až na Sv. Barboru. Odtud lesem do Velkého Ratmírova a po silnici do Studnic. Stmívá se už v půl páté, a tak jsem se vydal na noční přesun přes Drahýšku, Dolní a Kostelní Radouň a Karlov do Nové Včelnice.
Datum: 30.11. Průměrná rychlost: 20.03 km/h
Vzdálenost: 90.7 km Maximální rychlost: 40.75 km/h
Po stopách Jacka Ferneta. Na závěr sezóny jsme se zůčastnili s Jiroušem a Dedym orientačního závodu hlídek na kolech v Příbrazi. Káťa a Míša taky závodili, tvořili ale samostatnou hlídku. Naše strategie spočívala v tom, co nejméně se nadřít, zbytečně se nezdržovat ve špatném terénu a samozřejmě projet co nejvíce kontrol. Vše se v podstatě podařilo, a tak jsme objeli 19 z 20 kontrol. Vynechali jsme jen nejvzdálenější kontrolu, ke které navíc podle mapy nevedla žádná cesta. Start závodu byl hromadný, a tak jsme se na první kontrole v polích nad Příbrazí sešli skoro všichni. Druhá kontrola na Čoudkově vrchu byla již volnější. Ze žluté jsme se v Libořezích odpojili a vydali jsme se přes Mirochov a po cyklostezkách 1010 a 322 ke Staňkovu. Okolo rybníka Mařka a přes samoty Na Kopaninách jsme se přes pole dostali k Planinskému rybníku a po cyklostezce 1011 do Chlumu u Třeboně. Menší odbočka po modré k rybníku za Chlumem, pak zpět a po cyklostezce 341 s odbočkou k rybníku Skalice jsme dorazili do Nové Huti. Po červené lesem jsme se dostali do Františkova, malá odbočka ke kempu U Pavlisů, a po cyklostezce 1012 přes Klikov, kde jsme si dali svačinu a poradu, jsme dospěli do Suchdola nad Lužnicí. Pískovna Cep II byla rozlehlejší než bylo na mapě vyznačeno a tak jsme se vydali ji objet z druhé strany, kde se zdála lepší cesta. Lesem u Suchdola jsme projeli po dřevařské cestě a napojili se na modrou. Přes Barboru a soutok Zlaté a Podřezanské stoky jsme se dostali k silnici 24, kterou jsme jen přejeli a snažili se najít žlutou, která by nás převedla přes Lužnici, okolo rybníka U Dušáků k rybníku Starý hospodář. Po červené jsme si zajeli na povinnou kontrolu s občerstvením a hned zpět a dále po žluté k rybníku Velký čáp. Okolo Velké Žabky jsme projeli na cyklostezku 1035, po které jsme se dostali do Stříbřece. Větší odbočka ke Starému spálenému rybníku, zpět do Stříbřece a už jen najít poslední kontrolu u rybníku Stav a zpět přes Pístinu do Příbrazi. Závod to byl velkolepý, počasí vyšlo krásně a večerní zábava se také vydařila.
Datum: 24.11. Průměrná rychlost: 17 km/h
Vzdálenost: 36.74 km Maximální rychlost: 57.4 km/h
Zpět z Berouna. Z Berouna jsem vyrazil stejným směrem zpět po modré do Lhotky u Berouna, po zelené přes Malé Přílepy, výšlap do lesem, okolo Chrbiny a dlouhý sjezd po lesní cestě ke Klausovu mlýnu. Pak už jsem pokračoval po silnici přes Úhonice, Chýně, Břve, Sobín a Zličín. S nákupem a přejezdem Hvězdy jsem přijel domů už za tmy.
Datum: 23.11. Průměrná rychlost: 17 km/h
Vzdálenost: 39 km Maximální rychlost: 48 km/h
Do Berouna. Vyrazil jsem z Prahy přes Oboru Hvězda a po cyklostezce 201 přes Sobín, Břve, Červený Újezd do Svárova. Opustil jsem silnici a od Svárovské lípy jsem sjel po zelené brutální sjezd u Ptic a vyšlápnul Zabitou rokli. Před Malými Přílepy jsem ze zelené nechtěně uhnul, objel kopec a napojil se na žlutou. Z Malých Přílepů jsem pokračoval opět po zelené do Lhotky u Berouna a dále po modré až do cíle. Před Berounem modrá křižuje silniční serpentiny zábavným sjezdem. Počasí perfektní, jen okolo Úderska bylo hodně bláta, takže jsem na návštěvu k Dedymu dorazil znatelně znečištěn.
Datum: 19.10. Průměrná rychlost: 19.69 km/h
Vzdálenost: 86.23 km Maximální rychlost: 52.2 km/h
Virtual cup, Kolem Kladna. Vyrazil jsem ke Kladnu, abych si projel další trasu virtuálního závodu. Okolo Džbánu jsem se napojil na žlutou a od Vaníčkova pomníku jsem pokračoval po cyklostezce 0078 do Přední Kopaniny. Odtud po silnici do Kněžívky a po cyklostezce 0079 pokračoval přes Kněževes, Středokluky, Běloky, Hřebeč, Netřeby, a po polní cestě do Kladna, které jsem projel až k prodejci škoda, kde začínala závodní trasa. Po směru hodinových ručiček jsem objel Kladno, především po cyklostezce 0017. Po krátkém odpočinku jsem vyrazil zkrz Kladno zpět. Potom, co jsem spořádal volební klobásu na mítinku ODS, jsem pokračoval přes Buštěhrad, po zelené přes Zájezd, kde je pěkný zoopark, Libochovičky, po silnici Číčovice, po cyklostezce 0079 do Černoviček a po zelené do Tuchoměřic. Po červené jsem dorazil na rozcestí svaté Juliány, po polní cestě a po silnici přes Nebušice do Prahy. Samotný závod jsem zajel dost pomalu, průměrnou rychlosti cca 20 km/h. Projel jsem se ale krásně, za krásného počasí a pěknou přírodou.
Datum: 5.10. Průměrná rychlost: 16.66 km/h
Vzdálenost: 43.57 km Maximální rychlost: 43.46 km/h
Okolo pražského letiště. Vyrazil jsem z nově pronajatého bytu seznámit se s okolím. Z Vokovic jsem vyrazil souběžně s Evropskou ke koupališti Džbán, které jsem objel lesem zpět do Vokovic. Okolo Červeného Vrchu opět lesem a třešňovým sadem jsem vyjel k zámku Veleslavín, který je hodně zanedbaný. V zámecké zahradě není nic k vidění a tak jsem pokračoval lesem pod Petřinami k Libockému rybníku, okolo kolejí k žst. Ruzyně a okolo retenční nádrže Jiviny k letišti. Téměř okolo celého areálu jsou buď cesty, nebo alespoň vyšlapané cestičky, a tak jsem objel letiště těsně kolem plotu. Vyjel jsem přímo U Hangáru a po cyklostezce A168 na nákup do OC Šestka. Pak po Evropské ke Džbánu a okolo nádrže domů. Okolo letiště to ideální není, jediné pozitivní - je tam krásný výhled na letadla.
Datum: 22.9. Průměrná rychlost: 17.73 km/h
Vzdálenost: 48.55 km Maximální rychlost: 57.95 km/h
Do Rynárce. Vydal jsem se z Jindřichova Hradce po cyklostezce 1113 směr Jindřiš, ale hned za Hradcem odbočil na červenou a okolo Hamerského potoka objel Jindřiš. Do Rodvínova jsem sjel po silnici, po žluté nahoru ke kolejím a okolo kolejí přes Jarošov a Bednárec do Kamenného Malíkova. Po silnici do Bednárečka a po polní cestě přes Vlčetín k rozcestí Počátky-Žirovnice, odkud jsem po modré vyrazil lesem do Žirovnice. Odtud po červené do Počátek a po silnici přes Polesí, okolo Bělského kopce, Janonice a Houserovku do Rynárce. Cesta mě dost zmohla a tak jsem se nechal zbaběle odvézt domů autem.
Datum: 16.8. Průměrná rychlost: 20.67 km/h
Vzdálenost: 41.99 km Maximální rychlost: 56.87 km/h
Okolo Číměře. S kamarádem Ondrou jsme se vydali konečně na opravdovou vyjížďku, bohužel většinou po asfaltu, protože měl jen trekingové kolo. Vyjeli jsme z Jindřichova Hradce přes Horní Žďár do Dolního a po Greenway 32 přes Malíkov nad Nežárkou a Novou Ves a po cyklostezce 1009 do Sedla. Odtud přes Lhotu a Potočnou, kde staví nové koryto potoka i s mostem, do Dobré Vody. Po cyklostezce 1119 do Kunějova a po žluté přes Kozlíkův kopec, okolo Kačležského rybníka do Kačleh. Z Hrutkova jsme se po cyklostezce 1241 vrátili přes Otín do Hradce. Vyjížďka pěkná, příště se snad podíváme i do terénu.
Datum: 8.8. Průměrná rychlost: 27.76 km/h
Vzdálenost: 13.65 km Maximální rychlost: 39.34 km/h
Ze Včelnice po hlavní. Z Nové Včelnice jsem vyrazil po hlavní silnici 34 přes Jarošov nad Nežárkou a okolo Rodvínova do Jindřichova Hradce. Dá se šlapat celou cestu, po cestě není žádný větší kopec a tak se dá držet vysoká rychlost celou cestu. Provoz je občas trochu hustší, ale dá se.
Datum: 6.8. Průměrná rychlost: 17.25 km/h
Vzdálenost: 28.68 km Maximální rychlost: 58.51 km/h
Přes Matějovec. Z jindřichova Hradce jsem vyjel po Greenway 1113 směr Jindřiš, ale brzy jsem odbočil vlevo a napojil se na žlutou, po které jsem pokračoval přes Městský les, Rodvínov a Matějovec. Před rybníkem Holub jsem přejel na zelenou, ze které jsem odbočil vlevo po lesní asfaltce do Kamenného Malíkova. Okolo potoka Žirovnice jsem vjel do lesa, ze kterého ale nejspíš cesta nevede, a tak jsem musel přejet louku. Lesem okolo samoty U Kapků a Hryzovského rybníka jsem vyjel na Brabec a po silnici jsem sjel do Nové Včelnice. Vyjížďka parádní, jen by to už chtělo někoho do party.
Datum: 4.8. Průměrná rychlost: 22.41 km/h
Vzdálenost: 18.87 km Maximální rychlost: 45.18 km/h
Ze Včelnice přes Pýchov. Z Nové Včelnice jsem vyrazil přes Nekrasín do Pýchova. Je tam jen pár stavení silnice tam končí. Po polňačce jsem přejel do Lovětína, a po zelené na cyklostezku 1237. Po té jsem přes Horní Skrýchov dojel do Dolního a po cyklostezce 321 do Jindřichova Hradce. Tropická vedra přetrvávají, ale co může být zdravějšího, než propotit dres.
Datum: 3.8. Průměrná rychlost: 20 km/h
Vzdálenost: 43.6 km Maximální rychlost: 49.76 km/h
Přes Řečici do Studnic. Za tropického počasí jsem vyrazil z Jindřichova Hradce po červené do Děbolína a přes Barboru do Mnichu. Vyzkoušenou polní cestou jsem dorazil do Kardašovy Řečice, po cyklostezce 1170 jsem jel jen k rozcestí, kde jsem odbočil na Klenov. Menší průzkumná objížďka pole k Velkému řečickému rybníku, abych zjistil, že se opravdu těsně objet nedá, a z Klenova přes vrch V Lískách a Rožmberské lesy do Velkého Ratmírova. Odtud už po silnici do Studnic, kde jsem si dal na pár hodin odpočinek. Do Včelnice jsem chtěl jet přes Čertův kámen, a tak jsem vyrazil směr Lodhéřov. Odbočil jsem ale příliš brzy a přes pole a lesy se dostal okolo rybníka Hons do Dolní Radouně, odkud jsem po cyklostezce 321, s menší zkratkou v Kostelní Radouni, dorazil až do Nové Včelnice. Na Čertův kámen se budu muset vypravit příště.
Datum: 27.7. Průměrná rychlost: 17.18 km/h
Vzdálenost: 46.83 km Maximální rychlost: 50.71 km/h
Na Komorník a zpět. V sobotu jsme vydali s klukama zapařit na Komorník, ovšem než jsme se vymotali z Hradce, najeli jsme asi 10 km a strávili tím hodinu. Pak jsme vyrazili přes Jindřišské údolí do Blažejova, kde jsme nabrali vodu a dalšího člena party a pokračovali pozadu přes Sejkův vrch ke Krvavému rybníku. Odtud po červené do Kunžaku a na Komorník, který je bohužel celé léto vypuštěný. Tam jsme se celou noc a celou neděli občerstovali, a když už jsme byli úplně čerství, tak jsme se vydali zpět. Jen já a Přéma, ostatní byli až moc čerství, tak se nechali odvézt raději autem. Zpáteční cestu jsme zvolili na jistotu po silnici přes Budkov, Vlčice a dál po cyklostezce 1113 přes Malý Ratmírov, Blažejov a Jindřiš. Tam jsme se vykoupali v pískovně a osvěžili se pivkem, které tam letos točí v mobilním stánku. Spíše odpočinková vyjížďka s bohatým občerstvením, ikdyž v údolí byly i pády (Kozmen koukal po koních).
Datum: 20.7. Průměrná rychlost: 25.15 km/h
Vzdálenost: 17.07 km Maximální rychlost: 40.03 km/h
Ze Včelnice. Z Nové Včelnice jsem se vracel do Hradce přes Lovětín, Jarošov Nad Nežárkou, Rodvínov a po žluté přes Městský les zpět do Jindřichova Hradce.
Datum: 18.7. Průměrná rychlost: 19.17 km/h
Vzdálenost: 21.06 km Maximální rychlost: 42.26 km/h
Do Včelnice. Vydal jsem se z Jindřichova Hradce po červené přes Radouňku do Dolní Radouně a okolo zastávky JHMD do Jarošova nad Nežárkou. Po silnici 132 směr Žirovnice jsem ujel jen kousek a po lesní cestě přes Náhlíkovu paseku jsem dojel do Nekrasína. Odtud už okolo Teba do Nové Včelnice.
Datum: 17.7. Průměrná rychlost: 16.52 km/h
Vzdálenost: 13.01 km Maximální rychlost: 40.03 km/h
Okolo Hradce. Jen jako odreagování od diplomky, která mě poslední dobou velmi vytěžuje, jsem si zajel se sestrou Májou kraťoučkou trasu kolem Jindřichova Hradce. Vyjeli jsme ze sídliště Pod Kasárny do Městského lesa a po žluté jsme dorazili do Rodvínova. Odtud už jen do Horního Skrýchova a po cyklostezce zpět do Hradce. Už se těším, až budu mít více času na pořádnou vyjížďku.
Datum: 20.6. Průměrná rychlost: 15.09 km/h
Vzdálenost: 25.53 km Maximální rychlost: 54.33 km/h
Na Petřiny. Dopoledne jsem vyrazil na schůzi přes Lysolaje, po modré a pak po červené brutálním sjezdem do Dolní Šárky. Dále po A17 a před Jenerálkou po Horoměřické na Evropskou. Tu jsem přejel okolo zimního stadionu Hvězda, projel Nad Zahradnictvím, a parkem vyjel na ulici Na Petřinách. Po té jsem dorazil až na schůzi. Sprcha byla nevyhnutelná. Po schůzi už slunce pěkně pálilo, jako v tropech. Za konečnou tramvaje jsem se dal ulicí Na Okraji, a pak jsem okraj přejel a lesíkem jsem dojel k Libockému rybníku. Po A33 jsem dojel až ke Džbánu, odkud jsem pokračoval po červené okolo nádrže. U Aritmy jsem se svezl kousek po A166 a hned po A163 na Jenerálku. Po červené zpět do Šáreckého údolí a po zelené výšlap Nad Truhlářku. Po červené jsem jel směr Dolní Šárka, odbočil po polní cestě k Fuchsovu mlýnu, ještě kousek po modré a od Zázračné studánky, ve které jsem si zchladil hlavu jsem dorazil zpět do Suchdola. Vedro bylo na padnutí a tak nešlo moc makat, jako rozloučení s Prahou to byla ale pěkná vyjížďka.
Datum: 25.5. Průměrná rychlost: 18.8 km/h
Vzdálenost: 119.81 km Maximální rychlost: 54.82 km/h
Na projížďku Hummerem k Dobříši. Vyrazil jsem brzy ráno přes Dejvice, Malou Stranu a Smíchov po cyklostezce A1 až do Černošic. Berounku jsem přejel po žluté a od Kazína pokračoval po modré přes Cukrák do Jíloviště. Po červené přes Černolice jsem dojel do barokního areálu Skalka, a po malé svačině po červené a žluté Evropské dálkové trase E10 přes Kytín Nad Chouzavu. Po modré jsem dorazil do Dobříše, odkud jsem už dost vyčerpaný pokračoval po silnici přes Obořiště a Dlouhou Lhotu na Letiště Příbram, kde jsem si vyzkoušel jízdu Hummerem H1. Opravdu silný stroj a ještě silnější zážitek. Po obědě v Obořišti jsem se vydal přes Dobříš zpět. Přes Voznici, po žluté do Chouzavé a po cyklostezce do Nové Vsi pod Pleší jsem se několikrát schovával před deštěm, většinou pozdě takže jsem stejně zmokl. Rozhodl jsem se návrat trochu uspíšit a tak jsem pokračoval po silnici 116 okolo Mníšku pod Brdy a dále přes Řitku, okolo Černolic do Všenor, kde jsem se napojil na cyklostezku 3 a pokračoval ku Praze. Před Černošicemi jsem opět zmokl, tak jsem nastoupil do vlaku a svezl se na Smíchov. Přes Prahu jsem se nějak protloukl a, ikdyž se to moc nezdálo, jsem dokonce vyšlápl i kopec do Suchdola. Náročná vyjížďka a ještě ve špatném počasí mě dost vysílila, ale zážitek super, příště doufám chytnu lepší počasí.
Datum: 12.5. Průměrná rychlost: 16.57 km/h
Vzdálenost: 28.86 km Maximální rychlost: 47.97 km/h
Toulky Prahou. Vyrazil jsem přes Lysolaje po modré Přírodním parkem Housle, k silnici 240. Napojil jsem se na zelenou a Nad Truhlářkou přesedlal na červenou. Po červené jsem přes Nebušice dorazil až na Džbán, kde jsem přečkal největší jarní deštík pod altánem. Pršet trochu přestalo, a tak jsem se vydal dál, po cyklostezce A43 na Liboc. Po cyklostezce 201 jsem sjel kousek zpět k Petřinám a ztracen v lesíku jsem dorazil k Libockému rybníku. Mezi kolejemi a Libockým potokem jsem dorazil ke stavbě stanice metra Veleslavín a přes les na Červeném vrchu jsem sjel do Šáreckého údolí. A opět po nevyznačené stezce jsem se vydal ztratit směrem k Evropské. Okolo studánky Korek byla za blátivého počasí cesta příliš prudká a tak jsem většinu tlačil. Od Evropské jsem se vydal okolo zimního stadionu Hvězda přes koleje navštívit Zahradnictví Chládek. Pak už jen zpět na Evropskou, okolo NTK, nakoupit v Kauflandu v Podbabě a vyšlápnout kopec do Suchdola. Za tuto vyjížďku jsem objevil krásy třešňovvého sadu na Červeném vrchu a opět jsem se nechal vytrestat svahem Šáreckého údolí. Ačkoliv trochu pršelo, především terénní pasáže jsem si opravdu užil.
Datum: 8.5. Průměrná rychlost: 19.33 km/h
Vzdálenost: 44.2 km Maximální rychlost: 61.67 km/h
Virtual cup, Trójou podél Vltavy. První absolvovaný závod Virtual Cupu jsem začal v Podbabě, okolo Vltavy jsem se vydal k mostu do Tróji, ten přejel a pokračoval okolo Vltavy po cyklostezce A2 až k Drahaňskému údolí. Kousek po žluté a dále do Dolních Chabrů, odkud jsem se vydal po zelené do Přemýšlení. Odtud lesem zpět k řece a po A2 zpět do Tróji, přes most do Stromovky, okolo kolejí, mezi tenisovými kurty a zpět do Podbaby. 27km závodu za mnou za 1h, 10min. Pak jsem se vydal nahoru na Babu, a zase dolů do Šárky. Po silnici na Jenerálku, pak po červené a žluté okolo Gabrielky a opět po červené přes Truhlářku, V Pískách, do Lysolajů a domů. Závod byl spíše kličkování mezi bruslaři, běžci a chodci, tak doufám že si ho zopakuji někdy za menšího provozu. Zbytek vyjížďy byl krásné spestření.
Datum: 18.4. Průměrná rychlost: 17.52 km/h
Vzdálenost: 25.12 km Maximální rychlost: 63.39 km/h
Okolo Suchdola. Ze Suchdola jsem vyrazil do Dejvic vyzvednout Dedyho, a vydali jsme se okolo vysokých škol po panelce na Hanspaulku a po červené přes Babu až do Dolní Šárky. Kousek jsme jeli po cyklostezce A17 abychom se napojili na modrou a vyjeli k rozcestníku V Pískách. Odtud opět po červené nad Truhlářku a po zelené přes Horoměřice a kozí Hřbety, kde je krásná skála s výhledem, do Únětic. Odtud po modré Tichým údolím až do Roztoků a po žlutá nahoru do Suchdola. Menší ale výživná vyjížďka plná ostrých sjezdů a hezké pražské přírody.
Datum: 15.4. Průměrná rychlost: 19.66 km/h
Vzdálenost: 63.74 km Maximální rychlost: 47.54 km/h
Hradiště Závist. Vyjel jsem tentokrát z Modřan po A21 přes Modřanskou rokli, Libuš ke Kunratickému zámečku. Tam jsem měl sraz s Dedym, ale ten byl ztracený v Kunratickém lese, tak jsem mu jel po žluté naproti. Opravdu jsme se potkali, z lesa vyjeli U Krále Václava IV., projeli zpět Libuš přes Jalový dvůr a po Libušské ulici jsme se napojili na A42, po které jsme pokračovali k Pražskému okruhu, jenž jsme přejeli a dojeli do Dolních Břežan. Pořídili jsme malou svačinu a po zelené se vydali k Hradišti Závist. Pod Hradištěm jsme přesedlali na žlutou, snědli svačinu a pokračovali dál. Od žluté jsme se na chvilku odchýlili, což vůbec nevadilo, cesta byla super a terén jsme si perfektně užili. Když jsme žlutou zas potkali, čekal nás prudký sjezd na Zbraslav. Pokračovali jsme po 8100 s malou odchylkou přes Lipence do Černošic. Odtud už jsme jeli přímo do Prahy okolo řeky po A1 přes Radotín, Lahovice, do Malé Chuchle. Tam A1 odbočuje vlevo, ale my jsme pokračovali dále okolo Vltavy na Zlíchov, kde nás zmátla nejspíš zkušební cyklostezka okolo cyklo prodejny, která nás nasměrovala na ostrůvek Císařská louka. Ten jsme si projeli tam i zpět, zjistili že z něj není jiný únik než ten, po kterém jsme přijeli, a pokračovali po smíchovském nábřeží dále. Na Kampě jsme zase narazili na A1 a od Malostranské jsem pokračoval už sám klasicky do Suchdola. Již skoro za letního počasí jsem si ve dvou dnech užil dvě opravdu povedené vyjížďky, a hlavně pasáž okolo Závisti je velmi výživná a zábavná. Cyklostezka okolo Berounky a Vltavy je zase rychlá a málo frekventovaná.
Datum: 14.4. Průměrná rychlost: 16.52 km/h
Vzdálenost: 56.68 km Maximální rychlost: 56.87 km/h
Okolo Hradce. Jarní rozloučení s jindřichohradeckem jsem musel začít Jindřišským údolím. Bylo tam krásně sucho fakt jsem si to užil. Jindřišské údolí je pro těžší MTB úplně ideální. Po červené jsem z Jindřišského údolí pokračoval od Ratmírovského rybníka ještě ke Krvavému a pak jsem se ztratil v lese a polích za Hospřízí. Potkal jsem žlutou stezku, po které je menší výšlap na Srní vrch a pak perfektní sjezd. Pokračoval jsem přes Kačlehy po cyklostezce 1241 na modrou, po které jsem přes Hejlíček dojel k Nové Vsi a po 1117 do Lásenice. Po polňačce a kousíčku žluté jsem dorazil do Vydří. Po silnici do Polští na pivko a pak přes Stajku, Roseč a Ratiboř na červenou na Svatou Barboru. Odtud je po červené nová šotolinová cyklodálnice přes Děbolín až do Hradce. Vyjížďka perfektní, počasí ještě lepší. Už je jaro!
Datum: 6.4. Průměrná rychlost: 16 km/h
Vzdálenost: 12.77 km Maximální rychlost: 39 km/h
For bikes 2013. Za mrazivého počasí vyjížďky přiliš nelákají, a tak jsem se vydal na kole alespoň na veletrh For Bikes, svatostánek cyklistiky a pobytu v přírodě. Prohlídli jsme si novinky této sezóny, vybavili se mapičkami ze stánků jednotlivých krajů a měli možnost nakoupit od oblečení, přes veškerou výbavu až po kola úplně všechno. Vypadá to, že hitem se stávají 29", což ale může být jen módní záležitost. To ukáže až čas, bezesporu je ale dobré, že si člověk může konečně vybrat z více průměrů. Na veletrh do Letňan jsem se vydal ze Suchdola klasicky po silnici do Podbaby, přejel Vltavu přívozem, pokračoval po silnici k botanické zahradě a po jejím okraji přejel lesek na silnici K Pazderkám. Po silnici jsem dojel na metro Kobylisy, jímž jsem dojel až do Letňan. Cesta zpět byla velmi podobná. Na veletrhu jsem toho příliš nepořídil, ale zážitek ze všech krásných kol byl perfektní a sezóna už může naplno vypuknout.
Datum: 20.3. Průměrná rychlost: 17.5 km/h
Vzdálenost: 52.4 km Maximální rychlost: 44 km/h
K Unhošti. První jarní den se opravdu vydařil a já jsem si zajel menší vyjížďku severně od Prahy, většinou po asfaltu. Vyrazil jsem ze Suchdola přes Horoměřice, po cyklostezce 0077 do Statenic a 0078 do Tuchoměřic. Po cyklo 0101 jsem podjel dálnici R7, do Kněževse a pokračoval přes Dobrovíz až do Hostouně. Trochu ztracen jsem dorazil do Pavlova a dále po KO2 do Unhoště. Zvolil jsem náhradní trasu a vracel jsem se přes Pletený Újezd a Velké Přítočno. Asfalt už mě nudil a tak jsem se vydal na polní, nebo spíše blátivou, cestu přes peklov a dále po 0079 přes Běloky do Středokluk. Z Kněževse jsem se vracel téměř stejně. Na zpevněných stezkách už se jezdí perfektně, tak snad vyschne i terén, abychom se mohli pustit i tam.
Datum: 5.3. Průměrná rychlost: 17 km/h
Vzdálenost: 40 km Maximální rychlost: 50 km/h
Libčice nad Vltavou. První slunečné dny mě vytáhly na první letošní vyjížďku. Vydal jsem se ze Suchdola po žluté do Roztoků a okolo řeky po zelené se zajížďkou přes Levý Hradec až do Žalova. Dále okolo řeky do žst. Úholičky a po silnici do Úholiček. Odtud už to byla čistě silniční záležitost, po cyklostezce 0081 přes Libčice n.Vlt. a Dolany, dále 0080 do Debrna a 0082 do Turska. Odtud jsem chtěl pokračovat po cyklo zpět do Úholiček, ale bohužel místní debilní křižovatka mě opět zmátla a vydal jsem se po hlavní do Velkých Přílepů. Vyčerpání z mírného táhlého kopce a množství aut mě přinutilo se po hlavní přes Statenice, Černý vůl a nákup v Lidlu se svačinou vrátit do Suchdola. Vyjížďka to byla perfektní, především tím počasím. Slunce začíná mít sílu a už teď se těším na více terénní vyjížďky a hlavně na svém kole.

Mgr. Karel Fišer | Svatba | Programování | Počítače | Kolo | Kontakt